Zaginął 37- latek. W trakcie poszukiwań odnaleziono go martwego

4
6403

Policjanci pod nadzorem prokuratury szczegółowo wyjaśniają okoliczności śmierci 37- letniego mężczyzny, którego ciało tuż przed Świętami odnaleziono w lesie.

 

 

Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydźmy się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze jednak możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

Jeśli ktoś zwierza się tobie, że myśli o samobójstwie nie obawiaj się porozmawiać o tym, nie okazuj zdziwienia i zaskoczenia. Rozmawiaj, nie bój się, że twoje zainteresowanie tematem i dyskusja, będzie dla niej zachętą do realizacji planów, miej dla niej czas, okaż zainteresowanie i wsparcie, okaż gotowość do słuchania, pozwól na okazywanie emocji i akceptuj je, nie oceniaj, nie dawaj rad, szukaj pomocy u osób oraz w instytucjach pomocowych takich, jak psycholog, psychiatra i telefon zaufania.

Po tym, jak bliscy 37- letniego mężczyzny zgłosili jego zaginięcie do działań natychmiast przystąpili lwóweccy policjanci. Zgłoszenie o zaginięciu mieszkańca gminy Lwówek Śląski do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji wpłynęło 22 grudnia po godzinie 18:00.

Niezwłocznie do działań poszukiwawczych przystąpili wszyscy policjanci z powiatu lwóweckiego będący w służbie, a także Policyjna Grupa Poszukiwawczo- Ratownicza.

Tym razem finał poszukiwań okazał się tragiczny. Przed godziną 22:00 przy drodze leśnej w pobliżu wsi, w której mieszkał ujawniono jego ciało. Mężczyzna najprawdopodobniej targnął się na swoje życie.

Na miejscu działania prowadziła grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki oraz Prokurator Rejonowy.

Pamiętaj, na terenie całego kraju można dzwonić na numer alarmowy 112 lub Kryzysowy Telefon Zaufania pod nr 116 123 oraz Wsparcie dla osób po stracie bliskich – będących w żałobie 800 108 108, Młodzieżowy Telefon Zaufania pod nr 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212 (czynny całą dobę).

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here