Zablokował wyjazd z remizy!

9
1489
fot. OSP KSRG Lubomierz

Kierowca Nissana zaparkował blokując wyjazd z remizy strażackiej i oddalił się, najpewniej poszedł zwiedzać miasto.

 

Zdarzenie miało miejsce w niedzielny wieczór przed remizą OSP KSRG Lubomierz. Kierowca SUV-a, najprawdopodobniej turysta (rejestracje DB – Wałbrzych), zaparkował przed drzwiami remizy. To wyjątkowo bezmyślne i nieodpowiedzialne działanie.

Blokowanie wyjazdu strażakom może doprowadzić do tragedii. Wypadek, pożar, zagrożone ludzkie życie … W chwili otrzymania zgłoszenia, wezwania pomocy liczą się sekundy. Każda kolejna sekunda przeznaczona na poszukiwanie bezmyślnego kierowcy, który uniemożliwił wyjazd może wiązać się z tragedią, z ludzkim dramatem.

Patrząc zdroworozsądkowo czy kierowca tego pojazdu bardziej by zaszkodził nam zatrzymując się na wyjeździe z naszej remizy, czy ludziom którzy by potrzebowali naszej pomocy? – pytają lubomierscy druhowie.

Tu nie ma wymówek, „na chwilę”, „zaraz wracam”, „bo nie było gdzie zaparkować”. Takie zachowanie należy bezwzględnie piętnować.

fot. OSP KSRG Lubomierz
fot. archiw Lwówecki.info

9 KOMENTARZE

  1. W Lubomierzu każdy jeździ jak chce straż miejska tym się nie interesuje, policji brak postawiono nowe znaki ale bezmyślnie. Może postawić fotoradary i wyłapać tych co przepisy łamią świadomie. Koszty zwrócą się już po tygodniu

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here