Zaatakował sprzedawcę w sklepie. Już trafił do aresztu

3
1810
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Lwóweccy policjanci zatrzymali 22-latka, który 17 kwietnia br. wspólnie z dwoma kolegami dokonał kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów na terenie miasta Mirsk. Sprawca używając przemocy ukradł ze sklepu alkohol i artykuły spożywcze. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za kradzież rozbójniczą grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło 17 kwietnia 2021 roku w Mirsku. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zostali powiadomieni o rozboju dokonanym na sprzedawcy w jednym ze sklepów na terenie miasta Mirsk. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, iż trzech mężczyzn dokonało kradzieży alkoholu i artykułów spożywczych w sklepie, w którym pracuje. Następnie, gdy zwrócił im uwagę, jeden z nich w celu utrzymania w posiadaniu skradzionego mienia, uderzył go pięścią i butelką w głowę. Zaraz po zdarzeniu mężczyźni uciekli.

W wyniku przeprowadzonych czynności i zebranych materiałów policjanci zatrzymali 22- letniego mężczyznę z powiatu karkonoskiego, któremu postawiono zarzut dokonania kradzieży rozbójniczej. Został on doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt. Decyzją sądu 22- latek został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy, ponieważ w niedalekiej przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

3 KOMENTARZE

  1. nie obrażając normalnych mieszkańców Mirska – to miejsce jest wylęgarnią patologii, tam policja powinna co najmniej raz w tygodniu wchodzić w pełnych zbrojach i dla treningu robić pacyfikację

  2. Skoro jednego złodzieja wsadzono do pudła to dla dwóch uczestników złodziejskiego procederu policja odpuściła. Czyli obowiązuje zasada Trzech Muszkieterów -jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. I słusznie Policjo z Lwówka.Tak trzymać

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here