Złodzieje w rękach policjantów. Skradzione mienie wraca do poszkodowanych

0
994

Trzech zatrzymanych w ostatnich dniach w regionie złodziei święta spędzi pod kluczem. Każdemu z nich grozi kara wielu lat więzienia.

 

W wyniku współpracy policjantów z powiatu bolesławieckiego i zgorzeleckiego, już kilka godzin po kradzieży z włamaniem, zatrzymanych zostało dwóch podejrzanych oraz odzyskane zostało mienie o wartości prawie 170 tysięcy złotych.

Jak się okazuje funkcjonariusze bolesławieckiej komendy zauważyli na jednej z posesji skradziony pojazd i natychmiast przystąpili do działań. „32-letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego właśnie przeglądał łup w części ładunkowej a 28-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego zabierał swoje rzeczy z kabiny kierowcy. Obaj zostali zatrzymani. Podczas przeszukania, przy każdym z podejrzanych policjanci zabezpieczyli po kilka porcji narkotyków.” – tłumaczy asp. szt. Anna Kublik- Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Wartość skradzionego pojazdu to ponad 40 tysięcy złotych, natomiast wartość towaru znajdującego się w pojeździe to 125 tysięcy złotych.

Jak się okazuje 28-latek był już wcześniej karany za kradzieże z włamaniem, dlatego grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, natomiast mieszkańcowi powiatu bolesławieckiego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kolejne zatrzymanie złodzieja miało miejsce w ostatnich dniach w gminie Lubań. Jak wspomina policja pod koniec listopada bieżącego roku doszło do kradzieży osprzętu z ciągnika rolniczego o kombajnu zrębowego. Z ustaleń mundurowych wynika, iż podejrzany po wyłamaniu zamków w drzwiach pojazdów wszedł do środka, skąd następnie ukradł miedzy innymi akumulatory, prowadnice, zaślepki, skrzynki narzędziowe, halogeny, łańcuchy, przewody hydrauliczne.

Złodziej niedługo cieszył się łupem. „Policjanci kryminalni z lubańskiej komendy, prowadzący intensywne czynności w tej sprawie, szybko ustalili sprawcę kradzieży oraz miejsce przechowywania łupów. Amatorem cudzej własności okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. W pomieszczeniach gospodarczych należących do znajomego mężczyzny ujawniono przedmioty pochodzące z kradzieży oraz wiele innych, w których posiadanie mógł wejść w sposób niezgodny z prawem. Wśród odzyskanych fantów policjanci ujawnili także felgi aluminiowe wraz z oponami o wartości tysiąca złotych, które zostały skradzione w listopadzie tego roku w Henrykowie Lubańskim. Mienie zostało zabezpieczone i przewiezione do jednostki policji celem dalszej weryfikacji. 25-latek został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.” – tłumaczy mł. asp. Przemysław Ratajczyk w Komendy Wojewódzkiej Policji.

Policjanci przedstawili 25-latkowi dwa zarzuty w tym kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here