Za niepłacenie alimentów miał siedzieć, ale się ukrywał. Wpadł koło Złotoryi

2
904
zdjęcie poglądowe

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi ustalili miejsce przebywania a następnie zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego. Był on poszukiwany listem gończym. Za uchylanie się od obowiązku alimentacyjnego miał do odbycia karę pozbawienia wolności, jednak od blisko roku ukrywał się i zmieniał miejsce zamieszkania.

 

Mężczyzna decyzją sądów w Złotoryi, Kraśniku i Lwówku Śląskim miał do odbycia karę dwóch i pół roku pozbawienia wolności. Była ona konsekwencją nie płacenia przez mężczyznę zasądzonych alimentów. Czyn ten stanowi przestępstwo przeciwko rodzinie i opiece. Mężczyzna do tej pory skutecznie unikał zasądzonej kary. W konsekwencji wydano za nim list gończy.

W wyniku czynności operacyjnych, złotoryjscy kryminalni ustalili jego aktualne miejsce zamieszkania. 42-latek przebywał w jednej z miejscowości na terenie powiatu złotoryjskiego. Został zatrzymany w pomieszczeniu gospodarczym, w którym ukrywał się przed funkcjonariuszami. Mężczyzna trafił do już policyjnego aresztu, skąd zostanie przewieziony do zakładu karnego.

sierż. szt. Dominika Kwakszys, Komenda Powiatowa Policji w Złotoryi

2 KOMENTARZE

  1. Do puki nie będzie pracy w kryminale, dotąd zamykanie alimenciarzy jest największą głupotą. Takie karanie to porażka naszego i tak posranego systemu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here