Za nami Kwisonalia 2019

0
295

To, co dobre szybko się kończy. Pełne atrakcji święto mieszkańców gminy Gryfów Śląski dobiegło końca. Było gorąco, było smacznie, było tanecznie, było wesoło …

Niedzielne przedpołudnie to dalszy ciąg rywalizacji sportowej. Na starcie na gryfowskim rynku stanęli zawodnicy biorący udział w rowerowym Crossie Gryfitów rozgrywanym na dystansach 21 i 42 kilometrów. Tu warto dodać, iż niektórzy z zawodników startujący w niedzielę uczestniczyli także w sobotnim biegu Gryfitów i byli klasyfikowani, jako uczestnicy duathlonu. Wyniki dostępne są na stronie www.e-gepard.eu

Program tegorocznych Kwisonaliów na Bulwarze nad Kwisą rozpoczęły występy dzieci i młodzieży z gryfowskich szkół – Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej w Rząsinach. Występy dzieci i młodzieży zawsze cieszyły się sporą popularnością i wzbudzały niemałe emocje. Tak też było i tym razem. Przed sceną najbliżsi młodych artystów, którzy mocno trzymali kciuki za powodzenie występów.

Niesamowitą dawkę pozytywnej energii przekazali podczas występów podopieczni Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Mocni”. Ich radość, szczerość i otwartość udzielały się publiczności. Tak bawić potrafią największe gwiazdy … i „Mocni”.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Mocni” zostało powołane do życia w grudniu 2016 roku. Założycielami Stowarzyszenia są głównie rodzice osób z niepełnosprawnością intelektualną, a także ludzie, którym los niepełnosprawnych nie jest obojętny. Powstanie Stowarzyszenia jest ściśle związane z brakiem opieki i aktywizacji osób niepełnosprawnych, które ukończyły edukację.

Widzowie z pewnością na długo zapamiętają energetyczny występ dziecięco- młodzieżowych grup tanecznych, które, na co dzień pod czujnym okiem pana Mariusza Kozaka trenują w MDK w Lubaniu.

Przez cały czas na Bulwarze nad Kwisą funkcjonowało wesołe miasteczko, oblegane były stoiska z zabawkami i napojami. Sporo zainteresowania wzbudzały stoiska rękodzielników. Wielką popularnością cieszyły się złociste trunki oferowane przez regionalne browary. Tu każdy mógł posmakować piwa wytwarzanego według wyjątkowych receptur.

W „Turnieju miast o galon wody święconej przemienionej w wino” reprezentujący gospodarzy przedstawiciele gryfowskiego magistratu, jednostek mu podległych i gryfowskiej rady, podejmowali gości z Lubomierza w składzie: Michał Pater, Łukasz Pludra, Alicja Nawojczyk, Bogusław Chrzan, Dorota Laubich, Monika Rega, Andrzej Hajdul i Adam Skrzydłowski oraz jako kapitan Burmistrz Marek Chrabąszcz. Uczestnikom przygrywała Gryfowska Kapela Podwórkowa.

Obie drużyny rywalizowały w konkurencjach przygotowanych przez MGOPS w Gryfowie Śląskim takich jak: „TWOJA TWARZ BRZMI ZNAJOMO” – gdzie zawodnicy mieli za zadanie narysowanie burmistrza drużyny przeciwnej. „POGODA”, w której bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele gości Michał Pater, jako tłumacz i Łukasz Pludra, jako czeski meteorolog prezentując „polityczną” pogodę na najbliższe miesiące. „NAŚLADOWANIE GŁOSÓW ZWIERZĘCYCH”, „RZUT DO RYBNEJ TARCZY”, „BIEG W PŁETWACH”, „GASZENEI PRAGNIENIA” oczywiście wodą mineralną i konkurencji muzycznej „JAK ONI ŚPEIWAJĄ”.

Salwy śmiechu i gromkie brawa, jaki słychać było na Bulwarze potwierdzają, iż tego typu potyczki cieszą się sporym zainteresowaniem publiczności.

Po zaciętej walce reprezentacja gospodarzy zwyciężyła gości 13,5 – 10,5.

Szyte na miarę garnitury model’64, buty „bitelsówki” prosto z Liverpoolu oraz stylizowane fryzury przypominają epokę lat 60- tych – tak przedstawia się zespół The Postman – jedyny oryginalny i najpopularniejszy zespół coverowy The Beatles w Polsce, który na gryfowskiej scenie zagrał największe przeboje „Wielkiej Czwórki”, m.in. She Loves You, Help !, Twist and Shout.
Niesamowita energia towarzysząca ich wykonaniu oraz fakt, iż grają nieśmiertelne hity przełożyły się na odbiór. Gryfowska publiczność szalała. Nie zabrakło nawet „latających marynarek”, znanych z koncertów lat `60, `70.

Gwiazdą tegorocznych Kwisonaliów był zespół VOX. Witold Paszt, Jerzy Słota, Dariusz Tokarzewski zaśpiewali największe przeboje zespołu. Grypa VOX to legenda polskiej sceny muzycznej, która mimo upływu lat znakomicie radzi sobie na scenie. Perfekcyjne wykonania, najwyższy poziom aranżacji muzycznych i wokalnych, niezwykła charyzma oraz wspaniały kontakt z publicznością – wszystko razem sprawia, że koncerty był wyjątkowym przeżyciem i ucztą muzyczną dla fanów.

Grupa VOX gra już od czterdziestu lat. Ich receptą na sukces jest radość życia. Z okazji jubileuszu Burmistrz Olgierd Poniźnik złożymy życzenia członkom zespołu, a Pani Anna Michalkiewicz, dyrektor M-GOK-u wręczyła im kwiaty. Nie zabrakło słodkiej niespodzianki. Artyści od Pani Barbary Pasiak otrzymali wspaniały tort, którym jak przystało na jubilatów podzielili się z gośćmi – gryfowską publicznością.

Ostatnim akcentem tegorocznego święta w Gryfowie Śląskim był pokaz ogni.

XIX Kwisonalia dobiegły końca. Dwa dni znakomitej zabawy, wielu wspaniałych atrakcji, imprez towarzyszących i świetnych występów muzycznych. Warto pamiętać, iż przygotowania do tego jednego weekendu trwały wiele miesięcy, a za całą organizację, koordynację i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik odpowiada skromne grono pracowników gryfowskiego M-GOK-u pod czujnym okiem Pani Dyrektor Anny Michalkiewicz. Podziękowań dla nich nie szczędził Burmistrz Olgierd Poniźnik: – Chce podziękować w sposób bardzo szczególny dla całego zespołu Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury wraz z wolontariuszami – mówił burmistrz, który podkreślał ogrom pracy włożonej w organizację tego wydarzenia.

Dziękujemy za wspaniały weekend i już dziś zapraszamy na jubileuszowe, XX Kwisonalia, które z pewnością będą wyjątkowe.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here