Z nożem na jubilera

2
1594
zdjęcie poglądowe

Mężczyźni siłą wtargnęli do pomieszczenia handlowego pobili właściciela i go okradli. Ich łupem padły monety kolekcjonerskie, złota biżuteria, zegarki i inne wartościowe przedmioty.

 

Do zdarzenia doszło w sierpniu w jednym z jeleniogórskich lokali handlowych. „Mężczyźni przy użyciu siły fizycznej i noża zaatakowali 74-letniego właściciela sklepu, zadając ciosy nożem po rękach oraz przedramionach obezwładnili go, wtargnęli do lokalu a następnie ukradli monety kolekcjonerskie, złotą biżuterię, zegarki i inne wartościowe przedmioty.” – tłumaczy młodszy aspirant Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji.

Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na blisko 70.000 zł. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze. Ustalili, a następnie zatrzymali 2 mężczyzn w wieku 48 i 52-lata.

„Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności 24 grudnia zatrzymali 48-latka a 27 grudnia 52-latka. Obaj mężczyźni ukrywali się poza granicami państwa.” – dodaje policjantka.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za rozbój grozić im może nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here