Z narkotykami i bez prawa jazdy

0
188

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, posiadał narkotyki oraz najprawdopodobniej kierował pod ich wpływem. Policjanci zabezpieczyli u niego marihuanę, amfetaminę i ekstazy.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu lwóweckiego podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Ponadto podejrzewany jest on o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających.

Cała historia zaczęła się od zaobserwowania przez policjantów kierowcy, który na widok funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. 37 – latek jednak nie reagował pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania. Po krótkiej ucieczce wjechał na jedną ze stacji paliw, gdzie został zatrzymany.

Jak się później okazało mieszkaniec powiatu lwóweckiego chciał uniknąć kontroli, gdyż posiadał środki odurzające. Policjanci zabezpieczyli u niego marihuanę, amfetaminę oraz ekstazy. Ponadto zachowanie kierującego wskazywało, że kierował on pojazdem znajdując się pod wpływem środków odurzających. W związku z tym pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych. Mężczyzna nie posiadał również prawa jazdy, gdyż zostało mu ono wcześniej zatrzymane w związku z podejrzeniem kierowania przez niego pojazdem pod wpływem alkoholu bądź podobnie działającego środka.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Teraz mężczyźnie za popełnione czyny grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on autem będąc pod wpływem środków odurzających, odpowie on również za to przestępstwo.

 

KMP w Jeleniej Górze podinsp. Edyta Bagrowska

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here