Z nami ponad przeciętność.

1
195
ZSE-T w Rakowicach Wielkich. Z nami ponad przeciętność

Tak o Zespole Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich mówią jej uczniowie. Jesteśmy największą szkołą ponadgimnazjalną w powiecie lwóweckim, otwartą na potrzeby uczniów i rozwijającą ich pasje. W styczniu 2019 roku szkoła została wyróżniona w dolnośląskim rankingu szkół średnich za wyniki egzaminów zewnętrznych.

Bogata i nowoczesna baza dydaktyczna, to mocna strona w ofercie edukacyjnej zespołu szkół. Proponujemy szerokie kierunki kształcenia.

Licea ogólnokształcące:
– sportowe z innowacją trener personalny.
– psychologiczno – coachingowe
– mundurowe: wojskowe, policyjne i strażackie z bardzo szeroką ofertą szkoleniową (w 2016 roku uznane przez MON za najlepsze w Polsce kształcące w sprawnościach mundurowych)

Technika: hotelarskie, gastronomiczne, logistyczne, informatyczne, samochodowe, mechatroniczne, architektury krajobrazu, fryzjerskie, mechanizacji rolnictwa, ekonomiczne wyposażą Cię w wiedzę i umiejętności niezbędne na rynku pracy.

Szkoły branżowe I stopnia dobrze przygotuję Cię do podjęcia pracy zawodowej w różnych zawodach.

Dysponujemy dużym internatem, z całodobową opieką pedagogiczną i świetnym wyżywieniem w bardzo atrakcyjnej cenie.

Nasi uczniowie korzystają z rewelacyjnego zaplecza sportowego. Aktywność fizyczna jest wpisana w codzienne działania naszych uczniów do późnych godzin popołudniowych i wieczornych. Poprzez aktywność fizyczną po radość i zdrowie. To od wielu lat nasza dewiza. Realizujemy różne formy zajęć rekreacyjnych poprzez które dbamy o zdrowie psychiczne i fizyczne naszej młodzieży. Wiosną i jesienią jeździmy na rowerach, zimą jesteśmy na biegówkach w Jakuszycach, organizujemy ogólnoszkolne rajdy turystyczne. Lekcje wychowania fizycznego organizujemy pływając na kajakach i rowerach wodnych.

Dbamy o wartości wynikające z naszej historii i europejskiej cywilizacji. Organizujemy wiele pięknych uroczystości upamiętniających ważne wydarzenia z dziejów Polski. W trakcie całego roku szkolnego w szkole odbywa się wiele ciekawych imprez, wydarzeń i uroczystości.

Mamy bardzo atrakcyjne tereny przyszkolne. Są one pięknym miejscem spędzania czasu wolnego. Warto wspomnieć, że zespół szkół organizuje od wielu lat kursy kwalifikacyjne dające europejskie certyfikaty. Wielu naszych uczniów korzysta także z możliwości odbycia u nas kursu nauki jazdy samochodem.

U nas uczniowie osiągają duże sukcesy.

Uczymy i działamy z pasją, dlatego dołącz i TY do naszego zespołu.

autor: Powiat Lwówecki

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here