XI Gala Rozdania Rakowickich Oskarów już za nami …

0
315

Dziś uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich wypoczywają na zasłużonych wakacjach. Zapewne wielu z nich ma jeszcze w pamięci ostatnie dni tegorocznego roku szkolnego i doroczną Galę Rozdania Oskarów, do której przystępuje cała społeczność szkolna bez względu na wyniki w nauce i wcześniejsze osiągnięcia.

Konkurs, który od 2008 roku ma finał w czerwcu i kończy się uroczystą Galą rozdania nagród i statuetek na stałe wpisał się już w życie szkoły. Każdego roku już we wrześniu młodzież ZSE-T dowiaduje się o rozpoczętym plebiscycie. Nauczyciele rakowickiej szkoły przez cały rok szkolny obserwują działania uczniów w wielu dziedzinach, a pod koniec roku szkolnego typują tych najlepszych, najbardziej zaangażowanych. I nie zawsze najważniejsza jest nauka. Konkurs, bowiem zachęca młodzież do różnego rodzaju aktywności, zdobywania doświadczeń, bycia aktywnym w wielu dziedzinach. Staramy się, by jak największa ilość kategorii objęła wszystkie aktywności naszej szkoły, tj.: sport, muzyka, dziennikarstwo, działalność charytatywna, umiejętności wynikające z kierunków zawodowych, pomysłowość, pracowitość, zaangażowanie klas. Również uczniowie biorą udział w głosowaniu, mają prawo sami wybrać „Super Belfra” a także „Artystę roku”. Niekiedy powstają nowe kategorie podczas roku szkolnego, dzieje się tak najczęściej, gdy odkrywamy nowe talenty u naszych uczniów, tak, więc kategorii przybywa, bo młodzież, coraz bardziej angażuje się w życie szkoły.

A gdy nadejdzie już moment rozdania statuetek, emocje sięgają zenitu i jak tu się nie dziwić, skoro w każdej z 29 kategorii (w 2019 roku) wyłonionych zostało po 5 osób nominowanych. Już samo wyczytanie nazwiska i świadomość, że jest się wśród najlepszej piątki, to wyróżnienie.

Warto wspomnieć, że aż do samego momentu wręczenia statuetek wszystkie wygrane objęte są całkowitą tajemnicą.

Należy także nadmienić, że podczas każdej Gali rozdania Oskarów towarzyszy również myśl przewodnia, przedstawienie, dzięki któremu Gala Oskarów nie jest nudnym apelem, na którym wręcza się nagrody, a ciekawą przygodą. W tym roku wolontariusze ZSE-T przedstawili nasz kraj w nieco inny odmienny sposób. „Polska widziana oczyma cudzoziemców” to spektakl tegorocznej Gali Oskarów.

To, co jest ważne dla nas to fakt, że często na scenę po nagrodę wychodzą te osoby, które nigdy nie wyszły na apelu po wyróżnienie za naukę ze względu na swoje możliwości, ale tu w ZSE-T doceniając ich trud, wysiłek, ogromne zaangażowanie w konkretną dziedzinę wychodzą i triumfują wzmacniając poczucie własnej wartości tak bardzo potrzebnej dziś młodzieży.

W roku szkolnym 2018/2019 do nagrody nominowanych zostało 122 uczniów w 29 kategoriach, w tym: Bystrzak- liceum; Bystrzak- technikum; Bystrzak- ZSZ; Super klasa; Sport- dziewczęta; Sport- chłopcy; Ścisłowiec roku; Humanista roku; Anglista roku; Historyk roku; Wojak; Policjant; Strażak; Hotelarz; Rolnik; Mechanik; Informatyk; Gastronom; Wolontariusz; Społecznik; Członek internatu; Super belfer; Germanista roku; Romanista roku; Artysta roku; Couch roku; Człowiek orkiestra; Logistyk roku; Super frekwencja.

Na Facebookowym profilu szkoły możemy przeczytać podziękowania dla uczniów i nauczycieli, którzy najbardziej zaangażowani się w organizację Gali:

Dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom za pomoc w organizacji tego święta.
Grupa „obcokrajowców” Maksiu Czarniecki, Oliwia Drab, Mateusz Zawada, Kinga Jadach, Basia Polak zapewniła nam wiele humoru i radości. Kinga Marciniak i Jagoda Kupracz zaprezentowały swoje możliwości wokalne i instrumentalne.
Wielkie podziękowania dla grupy technicznej tj. Rafał Nowak, Marcel Jurek, Filip Nowacki, Natalia Sobudzka, Magda Wolska, Filip Prokop, Juliana Skrobak. Dziękujemy również grupie uczniów z klasy 2TAK z Panią Magdą Halikowską za dekorację, oraz Pani Agnieszce Cieśla-Jadach za pomocną dłoń.

Wszystkie nagrody zostały zakupione przez Radę Rodziców ZSE-T.

Kolejna Gala Rozdania Rakowickich Oskarów już za rok. Uczniowie, którzy uczęszczają do Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych już dobrze wiedzą, na czym ona polega i od września rozpoczną pracę na sukces. Natomiast Ci, którzy dopiero teraz ukończyli szkołę podstawową lub gimnazjum i wybrali ZSE-T wkrótce przekonają się ile frajdy daje ten plebiscyt.

ZSE-T Rakowice Wielkie/red.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here