Straż Graniczna wyłapuje cudzoziemców na zachodniej granicy

10
739
NOSG

Tylko w środę Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali 7 cudzoziemców, którzy niezgodnie z prawem usiłowali przekroczyć polsko- niemiecka granicę.

 

Na Dolnym Śląsku funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Palcówki w Ludwigsdorfie w trakcie realizacji zadań służbowych wytypowali do kontroli jadące z Polski do Niemiec auto osobowe. Kierowcą kontrolowanego pojazdu był 50-letni obywatel Gruzji posiadający polską kartę pobytu. Wraz z nim podróżowało 5 obywateli Iraku w wieku od 19 do 31 lat ( 4 mężczyzn i 1 kobieta) którzy jak się okazało nie posiadali poza swoimi paszportami żadnych innych dokumentów umożliwiających im legalny pobyt w Polsce oraz zgodne z prawem przekroczenie granicy. Z uwagi na to cała szóstka została zatrzymana.

Obywatel Gruzji odpowie teraz za udzielanie pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy państwowej wbrew przepisom. Natomiast obywatele Iraku odpowiedzą za usiłowanie przekroczenia granicy wbrew przepisom we współdziałaniu z innymi osobami. Wobec nich wszczęte zostaną także postępowania administracyjne zmierzające do zobowiązania cudzoziemców do wyjazdu z Polski.

Ponadto wczoraj (04.11) po północy polsko-niemiecki patrol wylegitymował kierującego autem osobowym 21-letniego obywatela Syrii. Mężczyzna zmierzał w kierunku granicy z Niemcami. Syryjczyk oświadczył, że mieszka w Szwecji, a przez kilka ostatnich dni przebywał w Polsce. Cudzoziemiec poza wydanym w Szwecji prawem jazdy nie posiadał przy sobie innych dokumentów. Cudzoziemiec został zatrzymany z uwagi na nielegalny pobyt w Polsce oraz niezgodne z prawem usiłowanie przekroczenia granicy państwowej. Dalsze czynności w jego sprawie prowadzone będą przez funkcjonariuszy z PSG w Zgorzelcu.

-/NOSG/-

10 KOMENTARZE

  1. Jestem tolerancyjny ale gonić tych innych i nie wpuszczać do kraju ciekawe dlaczego nie szukają schronienia w innych krajach arabskich typu ZEA bo chcą opanować naszą kulturę potem wprowadzić swoja religie i zwyczaje a te paniusie co ich tak bronia na granicy niech jadą do kraju arabskiego i pożyją miesiąc zgodnie z ich kulturą wówczas wrócę do kraju i będą w nich rzucać kamieniami taka jest prawda arab zawsze będzie arabem

  2. W krajach arabskich nie ma socjalu.Przyjezdzaja muzulmani do krajow europejskich i “walcza macicami swoich kobiet” tzn maja duzo dzieci i w ten sposob szybko zawlaszczaja europe,korzystajac jednoczesnie z socjalu. W ten sposob islamizuja europe.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here