X Izerska Parada Powozów w Lubomierzu

6
4792

Izerska Parada Powozów to prawdziwa uczta dla zmysłów, łącząca w sobie bogactwo tradycji i staropolskiej kultury. Przywołuje ona obrazy z dawnych czasów, kiedy to konie i powozy były nieodłącznym elementem codzienności.

 

 

Dziś już po raz dziesiąty ulicami Lubomierza przejechała barwna parada powozów konnych. Wydarzenie to nawiązuje do tradycji miasta. Parada odbywa się corocznie podczas długiego majowego weekendu.

X Jubileuszowa Izerska Parada Powozów odbyła się w Lubomierzu w sobotę, 4 maja 2024 roku. Punktualnie o godzinie 12.00 na lubomierski rynek wjechały udekorowane powozy i grupy jeźdźców.

Każdy powóz to dzieło sztuki – rzeźbione ornamenty, bogato zdobione koła i lśniące, pozłacane detale. Przepięknie konie i powożący w strojach z epoki sprawiali, iż widzowie, którzy przybyli, by obejrzeć wydarzenia przenosili się w czasie, do lat, kiedy to konie i powozy były codziennym środkiem transportu, a tak przyozdobione zaprzęgi gościły na dworach i w pałacach.

6 KOMENTARZE

  1. Brawa dla organizatorów Jubileuszowa Izerska Parada Powozów wypadła idealnie, kolorowo, historycznie i ciekawie. A i pogoda dopisała.Warto było pooglądać i nawet przejechać się pięknym powozem. BRAWO

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here