Wzruszające pożegnanie ósmoklasistów

0
1646

Radość przeplatała się ze wzruszeniem. Nie brakowało łez, uścisków i ciepłych słów wdzięczności oraz najserdeczniejszych życzeń. Kolejny rocznik opuścił mury Zespołu Szkół im. św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu.

 

Większość z uczniów obecnych podczas uroczystości dobrze pamięta słoneczny poniedziałek 1 września 2014 roku, kiedy to po raz pierwszy przekroczyli próg wleńskiej szkoły. Wówczas nadzieja mieszała się z lękiem o to, jak potoczą się losy w tych murach. Obawy towarzyszyły również rodzicom. Jednak te osiem lat minęło jak jeden dzień. Młodzi ludzie przeszli długą i ciekawą drogę, podczas której nie brakowało sukcesów, ale także i porażek.

,,Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, szybko minęło te parę lat.
Każdy z nas pewnie łezkę uroni, zanim odejdzie w daleki świat”
(fragment piosenki absolwenta)

Dziś nadszedł ten upragniony dla wielu moment zakończenia szkoły. W czwartek 24 czerwca 2022 roku pięćdziesięciu uczniów z dwóch klas ósmych pożegnało się z nauczycielami, przyjaciółmi, z murami tej szkoły. Z sentymentem ostatni raz wzięli oni udział w szkolnym apelu, którego szczególnym momentem był przygotowywany od kilku dni polonez. Nie zabrakło nagród oraz wyróżnień za liczne sukcesy w nauce i sporcie, podziękowań oraz najserdeczniejszych życzeń.

Uczniowie złożyli najserdeczniejsze podziękowania wszystkim obecnie uczących ich nauczycielom, ale także tym, którzy prowadzili ich w pierwszych trzech latach nauki.

– Dotarliśmy wspólnie po ośmiu latach mozolnej nauki do portu, z którego Wy, nasi ósmoklasiści rozpoczniecie dalszą podróż i życiową przygodę. – mówiła zwracając się do młodzieży Anna Wilińska, Dyrektor ZS we Wleniu, która za współpracę złożyła podziękowania wszystkim rodzicom absolwentów. Przesiądziecie się na nowy statek i popłyniecie w nową podróż. Będziecie rozwijać swoje talenty, przekuwać w czyny swoje marzenia i plany. Dziś zyskujcie status absolwenta. Są to ostatnie chwile w murach tej szkoły, ale zarazem brama do nowej edukacyjnej podróży. Do nowych znajomości i przyjaźni. Odkryć pokładów talentów i uzdolnień, które być może wciąż nieodkryte drzemią w Was.

Pani Ewelina Bunikowska przyznawała, że to nie jest tak, że rozstaje się ze swoimi uczniami. – Ja po prostu złożyłam kapitał i teraz będę patrzeć, jak oni idą w świat i kształtują to, co mają najpiękniejsze w sobie. Nie mogę doczekać się tego kim będą. – mówiła wieloletnia wychowawczyni tegorocznych absolwentów.

Odebranie świadectwa zamyka pewien rozdział życia, ale jest także początkiem dalszej ciekawej podróży w nieznane. Z pewnością jeszcze nie raz lata spędzone w tej szkole będą wracać we wspomnieniach.

– Życzę im, żeby nie stracili wiary w siebie, żeby uwierzyli, że mogą osiągnąć wszystko i żeby nigdy się nie poddawali i nie dali sobie wmówić, że czegoś nie da się zrobić. Muszą wierzyć w siebie. – życzyła młodzieży wychowawczyni drugiej z klas ósmych Pani Małgorzata Chochorowska- Klocek.

Absolwentom wleńskiej podstawówki życzymy bezpiecznych i słonecznych wakacji, interesujących podróży, niezapomnianych wrażeń i uśmiechu na co dzień. Życzymy dostania się do wymarzonych szkół oraz wytrwałości i sukcesów w dalszej edukacji.

Szanownej Dyrekcji oraz Paniom Wychowawczyniom w imieniu rodziców dziękujemy za trud włożony w kształcenie młodego pokolenia, za motywowanie ich do ciężkiej pracy, za odkrywanie w nich talentów, za pokazywanie nowych możliwości i właściwych ścieżek.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here