Wzięli przykład z Lwówka Śląskiego i stworzyli rondo

7
5277

Dziś już nie tylko w Lwówku Śląskim są ronda, które obrastają legendami i przez które kierowcy jeżdżą na wprost. Materiał wideo robi furorę w sieci.

 

Od wczoraj media w kraju „zachwycają się” rondem, jakie zostało stworzone w Strzelinie. To, jak ten fragment drogi jest użytkowany przez kierowców zobrazował Strzelin998.

„Dla przypomnienia rondo zostało utworzone (namalowane) wczoraj celem poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu. Z początku nie było one w pełni oznakowane zmianą pierwszeństwa, jednak po jakimś czasie dostawione zostały tablice informujące o takiej sytuacji.” – wskazują twórcy kompilacji, którzy wspominają, iż po publikacji przez nich materiału o rondzie na ulicy Okulickiego pojawił się tam patrol straży miejskiej, który pilnował skrzyżowania okrężnego i ustawił na namalowanym rondzie pachołki ostrzegawcze.

Takie obrazki dla mieszkańców Lwówka Śląskiego i kierowców, którzy mieli okazję przejechać ulicami Morcinka, Chrobrego, czy Konopnickiej w Lwówku Śląskim nie są niczym niezwykłym. Tu nawet kolumna z Prezydentem Andrzejem Dudą w policyjnej obstawie przejechała na wprost.

Znający ronda w Lwówku Śląskim kierowcy takiemu zachowaniu raczej się nie dziwią, bo sami również przez genialny wytwór myśli technicznej jeżdżą jak przez zwykłe skrzyżowanie. I mimo, że to zostało wybudowane trzy lata temu, to nadal spotkać można takich użytkowników dróg, którzy zatrzymują się przed tym skrzyżowaniem i zastanawiają, co mają zrobić. Warto jednak zwrócić uwagę, iż władze Lwówka Śl. odwaliły większy kawał roboty, niż te ze Strzelina, bo tu rondo jest wyłożone kostką brukową, a tam tylko wymalowane. Jednak efekty dla użytkowników dróg są niemal identyczne.

7 KOMENTARZE

 1. We Lwówku po rondzie Dudy jeżdżą jak po burej suce. Z tego miejsca przepraszam wszystkie sunie… Zapuściłbym filmik, jak jeżdżą u nas, ale moje szyby są nie ubezpieczone…

 2. Całkowicie niepotrzebne te ronda we lwówku. Obok Orlenu od strony Legnicy nieraz stoi się kilkanaście minut ,zeby skręcić w lewo .tam powinno być według zdrowego rozsądku rondo No ale to według rozsądku czyli według czegoś czego urzędnicy nie mają.

 3. Na rondzie “Dudy” robią sobie wyścigi kto pierwszy dojedzie do skrzyżowania a kto drugi ten frajer i czeka bo jaśnie pan zwalnia prawie do zera… Chamstwo

 4. Dziękuję redakcji za przypomnienie
  wiekopomnego wydarzenia tj.
  kolumna z Prezydentem Andrzejem Dudą w policyjnej obstawie
  Ciekawe są te komentarze mieszkańców =,
  bo po 3 latach można zobaczyć,
  że niektórzy bardzo celnie przewidywali już wtedy (3 lata temu)
  – co się dzisiaj w 2022 r. i dlaczego w naszej Polsce dzieje !
  Jestem w lekkim szoku – niestety to się dzisiaj właśnie dzieje !
  Informacja do sprawdzania 🙂
  Na koniec tego 2022 roku – najwyższą inflację w Unii Europejskiej
  będzie miała Polska
  spośród wszystkich państw Unii Europejskiej.
  Pod rządami PiS Polska będzie wreszcie czempionem Europy.

 5. W UK setki takich rond namalowanych a w Polsce potrzeba ronda za 5 baniek bo inaczej się nie podoba nikomu. Rondo zawsze jest lepsze od świateł ale durny Polak tego nie zrozumie .więcej takich rond mniej świateł i ruch będzie płynny . Ale wytłumacz to polskiemu burakowi w ww

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here