Wystawa fotograficzna Hala Rajska uratowana

4
286
fot.: BPMiG Gryfów Śląski

Dzięki współpracy z Muzeum Miejskim „Dom Gerharta Hauptmanna” w Jagniątkowie możemy Państwu zaprezentować w Gryfowie wyjątkową wystawę. Jej wernisaż połączony z prelekcją dyrektora muzeum Janusza Skowrońskiego odbył się w galerii Biblioteki Publicznej 17 października. Prezes Towarzystwa Miłośników Gryfowa Jan Wysopal przypomniał zebranym sylwetkę autora Hali Rajskiej Johanesa Maximiliana Avenariusa który był mieszkańcem Gryfowa Śląskiego. W 2018 r. dzięki staraniom TMG odsłonięto tablicę pamiątkową na ulicy Sanatoryjnej 10 upamiętniającą miejsce urodzenia malarza, pisarza i muzyka.

fot.: BPMiG Gryfów Śląski

Wystawa miała swoją premierę w sierpniu, w Domu Gerharta Hauptmanna, w 25 rocznicę renowacji Hali Rajskiej przez prof. Ferdinanda Justa oraz grupę konserwatorską z Krakowa i Torunia. Na ekspozycji zaprezentowane zostały zdjęcia dokumentujące Halę Rajską przed renowacją, dokumenty i pamiątki z przebiegu prac przywracających Halę Rajską do dawnej świetności. Zapraszamy państwa serdecznie do galerii Biblioteki Publicznej w Gryfowie do oglądania tej wyjątkowej ekspozycji.

Przekazano nam kilkanaście egzemplarzy broszury Johannes Maximilian Avenarius – Malowidła w Hali Rajskiej Willi Łąkowy Kamień. Wspomnienia Johannesa M. Avenariusa związane z tworzeniem Hali Rajskiej można nabyć w Bibliotece Publicznej w Gryfowie. Cena za egzemplarz 15 zł. Zapraszamy.

 

-/ Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Gryfów Śląski /-

fot.: BPMiG Gryfów Śląski

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here