Marek Szramowiat startuje w kolejnym ultramaratonie. Trzymamy kciuki!

1
849

Mieszkaniec Lwówka Śląskiego zakwalifikował się do elitarnego rajdu. Przed nim kolejne wyzwanie – bieg górski na dystansie 377 km w 100 godzin!

Marek Szramowiat w 2021 roku ukończył Tor des Géants – pierwszy tego typu wyścig prowadzony spektakularnymi ścieżkami u podnóża najwyższych czterotysięczników w Alpach oraz przez Park Przyrody Gran Paradiso i Park Regionalny Mont Avic. Trasę 349.3 kilometra pokonał w czasie 128 godzin i 12 minut (pięciu dni), a jego średnia prędkość to 2,8 km/h.

Rok później mieszkaniec Lwówka Śląskiego podjął wyzwanie startu w odbywający się w Dolinie Aosty w północno- zachodnich Włoszech TOR450 – Tor des Glaciers, który stanowi test wytrzymałości zarezerwowany wyłącznie dla 200 biegaczy wybranych do zmierzenia się z mało znanymi szlakami i grzbietami Valle d’Aosta. W związku z załamaniem pogody bieg ten został przez organizatorów przerwany. Jednak z uwagi, iż mieszkaniec Lwówka Śląskiego był już tuż przed metą jego wyczyn został uznany.

Teraz nasz ultramaratończyk podejmuje kolejne wyzwanie.

Sudecki Trójkąt, Sudecki Święty Graal: Ślęża- Śnieżka- Śnieżnik- Ślęża jest wyzwaniem wystosowanym do najlepszych zawodników w kraju mogących pochwalić się niebanalnymi osiągnieciami. Dystans: 376.6 km wiedzie z Sobótki przez Ślężę – Chełmiec – Przełęcz Okraj – Honske Sedlo – Łomnicką Równię – Śnieżnik – Kłodzką Górę – Wielką Sowę – Ślężę do Sobótki. Organizator określa limit czasu na 100 godzin. Limit jest sztywny i organizator nie dopuszcza możliwości jego zmiany, bez względu na warunki na trasie.

– Ciekawostką jest fakt, że startuje tylko 10 osób wybranych przez organizatorów spośród wielu zgłoszeń. Sprawdzane są osiągnięcia biegowe na ultra długich dystansach – wyjaśnia Marek Szramowiat, który zakwalifikował się do udziału w tym górskim rajdzie.

– Start w środę po świętach o godzinie 17:00 z Sobótki – wyjaśnia Marek Szramowiat.

Mocno trzymamy kciuki i będziemy śledzić postępy na trasie.