Wyskoczył z jadącego auta. Jest komunikat policji

0
808

Mężczyzna szarpał za odzież i usiłował uderzyć w twarz pielęgniarkę, która chciał mu udzielić pomocy. Podejrzany był pod wyraźnym działaniem alkoholu.

 

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego odpowie 59-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Mężczyzna szarpał za odzież i usiłował uderzyć w twarz pielęgniarkę, która chciał mu udzielić pomocy. Podejrzany był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

O zdarzeniu redakcja Lwówecki.info pisała w materiale: Wyskoczył z auta w trakcie jazdy. W karetce zaatakował medyków

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu kilka dni temu interweniowali na drodze K-30, gdzie według świadków pasażer pojazdu osobowego w trakcie jazdy wyskoczył z auta. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zastali leżącego na pasie ruchu mężczyznę. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości poszkodowanego. Wykazało ono, że 59-latek miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że mężczyzna uskarżał się na ból, na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zdecydował o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala.

W trakcie transportu ambulansem z miejsca wypadku do szpitala mężczyzna stał się nadpobudliwy, zaczął szarpać za odzież i usiłował uderzyć w twarz pielęgniarkę jadąc z nim w karetce.

Powiadomieni o tym policjanci, natychmiast zatrzymali 59-latka. Lekarz po przebadaniu nietrzeźwego uznał, że nie ma przeciwwskazań do osadzenia go w areszcie. Mężczyzna już usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny, połączony z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz poręczenie majątkowe w wysokości 4 tysięcy złotych.

Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here