Wyciągnął kierowcę z auta, skopał go i ukradł mu samochód

3
2099
KPP Bolesławiec

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który użył przemocy fizycznej wobec pokrzywdzonego, a następnie dokonał kradzieży jego pojazdu. Na podstawie zebranych materiałów dowodowych podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Nowogrodziec. “28-latek zaatakował pokrzywdzonego znajdującego się w swoim samochodzie. Przy użyciu siły fizycznej wyciągną ofiarę z auta, przewrócił i kopał po całym ciele. Następnie dokonał kradzieży pojazdu” – tłumaczy asp.szt.Anna Kublik-Rościszewska z bolesławieckiej policji.

Poszkodowany zgłosił sprawę na policję. Wkrótce funkcjonariusze z powiatu bolesławieckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozboju. Okazał się nim mieszkaniec gminy Nowogrodziec. Mundurowi odzyskali także skradzione auto.

“Prokurator na podstawie materiałów dowodowych zebranych przez mundurowych z Komisariatu Policji w Nowogrodźcu zdecydował o konieczności zastosowania środka zapobiegawczego. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu 28-latka na okres 3 miesięcy” – wyjaśnia policjantka.

Przypomnijmy, iż za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here