Wybuch w zakładzie pirolizy gumy i plastiku. GALERIA

0
2276

Jedna osoba doznała obrażeń i śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego została przetransportowana do szpitala. Na miejscu pracuje około 20 jednostek straży pożarnej.

 

Z wstępnych informacji od czytelników wynika, iż w zakładzie pirolizy gumy i plastiku w Wilkowie koło Złotoryi doszło do wybuchu.

– Około godziny 16 w piątek 6 maja 2022 roku Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację, z której wynikało, iż w zakładzie zajmującym się utylizacją opon doszło do awarii – tłumaczy redakcji Lwówecki.info sierż. szt. Dominika Kwakszys ze złotoryjskiej policji, która na chwilę obecną nie chce spekulować, na temat okoliczności powstania pożaru.

Jak relacjonuje policjantka w wyniku pożaru jedna osoba została ranna, jest to 51- letni mężczyzna, który śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został przetransportowany do szpitala. Około dwudziestu pozostałych pracowników wyszło z zakładu o własnych siłach. Policja na chwilę obecną nie posiada informacji o innych rannych.

Dym z miejsca zdarzenia widać z dalekiej okolicy. Na miejscu pracuje obecnie około dwudziestu zastępów straży pożarnej tak państwowej jak i jednostek OSP. Te dysponowano z terenu powiatu złotoryjskiego, bolesławieckiego, legnickiego i jaworskiego.

Jak podaje portal Złotoryja112 działania na miejscu mogą potrwać jeszcze wiele godzin.

zdjęcia dzięki uprzejmości: “Złotoryja112” i Fotografia Ratownicza – Kacper Lorent

Fotografia Ratownicza – Kacper Lorent

Fotografia Ratownicza – Kacper Lorent

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here