Wybrzmiał ostatni dzwonek

0
2692

Tegoroczni maturzyści z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim zakończyli rok szkolny. Teraz czeka ich największe wyzwanie – matura.

 

 

Wszystko, się kiedyś zaczyna i kiedyś kończy. Jeszcze nie tak dawno temu młodzi ludzie, nieco niepewnie po raz pierwszy przekraczali mury Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Henryka Brodatego w Lwówku Śląskim, a dziś świętowali zakończenie nauki. Te kilka lat minęło niemal jak jeden dzień. Były wzloty i upadki, ale dziś na twarzach wszystkich gościł uśmiech i radość z pokonania kolejnego etapu życia, ale i nutka smutku po nadchodzi czas pożegnania z przyjaciółmi i nauczycielami, z którymi spędzało się ostatnie lata.

W piątek, 26 kwietnia 2024 roku dla uczniów ostatnich klas szkół średnich wybrzmiał ostatni dzwonek. Uroczysty apel z tej okazji odbył się w ZSOiZ w Lwówku Śląskim. Wydarzenie swoją obecnością zaszczycili: Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, Zbigniew Grześków Wicestarosta Lwówecki oraz Krzysztof Pysz Naczelnik Wydziału Infrastruktury Społecznej w Starostwie Powiatowym w Lwówku Śląskim oraz Pani Agnieszka Kossakowska- Godlewska z Rady Rodziców. Najważniejsi jednak w tym dniu byli uczniowie „Ogólniaka”, ich rodzice oraz wychowawcy klas.

Wszystkich przybyłych powitał Pan Andrzej Bielak Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim.

Szkołę kończą uczniowie, dla których tak naprawdę to był bardzo trudny okres. Tą trudnością była nowa rzeczywistość spowodowana pandemią. Byliśmy wówczas pełni obaw czy wszystko to tak zagra jak trzeba, czy ten czteroletnią czy pięcioletni okres nauki da im podstawę do dalszej nauki. Zdalne nauczanie wiadomo, że niosło za sobą również pewne ograniczenia. Musieliśmy wspólnie wypracować pewne nowe rozwiązania. Okazało się, iż młodzież znakomicie poradziła sobie w tych trudnych czasach. Bardzo szybko dorośli, dojrzali do podejmowania różnych decyzji. Wykształciła się w nich wielka odpowiedzialność. Kiedy ruszyły projekty w szkole uczniowie pokazali, że są pewni, co chcą w życiu robić. Jednym z takich sprawdzianów z dorosłości był pobyt w Hiszpanii w ramach Erasmusa, tamtejsza młodzież była zaszokowana ich kompetencjami, jeśli chodzi o język, o ich otwartość, wiedzą ogólną i taką społeczną.
Dziś mogę powiedzieć, że kończą naszą szkołę młodzi ludzie, którzy są bardzo dobrze przygotowani do życia. Jak sobie je ułożą czas pokaże. Natomiast na pewno są odważni, na pewno są empatyczni, i na pewno są bardzo otwarci i to mnie bardzo cieszy.
Życzymy im żeby realizowali swoje własne plany. W życiu bywa różnie. Ale wierzę, że oni wiedzą dokładnie, że jak nie ta droga, to inna. Życzę żeby byli wytrwali i konsekwentni z tym, co robią. – życzył młodzieży Pan Andrzej Bielak Dyrektor ZSOiZ w Lwówku Śląskim.

Dzisiaj kończycie naukę w tej szkole. Jestem przekonany, że będziecie te lata mile wspominać. Ta szkoła dobrze Was przygotowała do tego, żeby odnosić sukcesy na różnych płaszczyznach. Wiedząc, jak wcześniejsze roczniki były przygotowywane i radziły sobie z maturami jestem pewien, że Wy również znakomicie sobie poradzicie.
Oczywiście nie tylko nauką świat stoi. Nauka jest ważną dziedziną, bez wykształcenia i bez odpowiedniego przygotowania nie jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować w życiu dorosłym, ale życzę Wam, żebyście także poza tą nauką czerpali z życia pełnymi garściami, żebyście byli zawsze radośni, zawsze zadowoleni – życzył młodzieży Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki.

To jest duży zaszczyt być absolwentem tak renomowanej szkoły. Serdecznie Wam gratuluję. Wiem, że jesteście bardzo dobrze przygotowani na różne wyzwania i na pokonanie egzaminu dojrzałości. Życzę Wam spełniania wszystkich marzeń, osiągnięcia wszystkich założonych celów, a jakby się trafiła jakaś porażka to żeby Was wzmocniła do dalszego, skutecznego działania. – życzył młodzieży Pan Wicestarosta Zbigniew Grześków.

Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Henryka Brodatego w Lwówku Śląskim od lat szczyci się wynikami, jaki osiągają uczniowie. Dzisiejsza gala była okazją do szczególnych podziękowań dla tych, którzy szkołę ukończyli z biało- czerwonym paskiem, a także podziękowań i listów gratulacyjnych dla ich rodziców. Takich uczniów, którzy osiągnęli ponadprzeciętne wyniki było naprawdę sporo. Ci zapewniają, że gdyby dziś mieli ponownie wybierać szkołę średnią, to na pewno wybraliby lwówecki „Ogólniak”.

Na początku było bardzo ciężko zaaklimatyzować się, wiadomo był to nowy etap w naszym życiu, ale otrzymaliśmy ogromne wsparcie od naszych rodziców. Nauczyciele są tutaj wspaniałymi osobami, zawsze byli w stanie nam pomóc, porozmawiać, kiedy mieliśmy gorszy dzień i zawsze starali się go nam rozświetlić. Nie żałuję na pewno tego, że wybrałam tę szkołę – zapewnia Dominika Martyniak uczennica, która odebrała świadectwo z czerwonym paskiem i średnią ocen 5,3 !

Moim zdaniem warto było. Mamy fajną klasę, owszem czasami się kłóciliśmy, ale jesteśmy w miarę zgrani. Jakbym miała wybrać sobie drugi raz szkołę to na pewną nie zmieniłabym wyboru. – przyznaje Emilia Jaskuła, jedna z najlepszych uczennic „Ogólniaka”.

Tegorocznym maturzystom serdecznie gratulujemy ukończenia kolejnego etapu edukacji i zdobycia wiedzy oraz umiejętności, które będą nieocenionym atutem w dorosłym życiu. Życzymy, abyście zawsze podążali za swoimi marzeniami i dążeniami, nie tracąc motywacji i determinacji w realizacji swoich celów. Niech to świadectwo, które dzisiaj otrzymujecie, będzie tylko początkiem Waszej drogi do sukcesu i spełnienia marzeń a wyniki egzaminu maturalnego, niech otworzą Wam drzwi do wymarzonej uczelni wyższej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here