Wybrali się na przejażdżkę samochodem. Grozi im po 5 lat.

6
1382
policja Gryfów Śląski

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn kierujących pojazdami, którzy wsiadając za kółko zapomnieli się. Teraz grozi im do 5 lat więzienia.

 

– Funkcjonariusze z gryfowskiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej 38- letniego mężczyznę, który kierował pojazdem marki Audi. W trakcie sprawdzania w policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd. – tłumaczy starszy sierżant Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji.

Pojazd został przekazany osobie wskazanej przez właściciela natomiast 38- latka czeka kolejna sprawa sądowa.

– Kilka godzin później funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 57 – letniego mężczyznę, kierującego Oplem. Mimo aktywnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi wyjechał na drogę publiczną. – dodaje policjantka.

Kierującym za popełnione przestępstwo grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

6 KOMENTARZE

  1. O dużo takich w Gryfówie jeżdżą bez prawka bo im zabrali albo w ogóle nie zdawali znam kilku .A nawet jeździ taki co zabił i ma dożywotni zakaz a jeździ naćpany.

  2. No i co qwerty.Jak można wpaść na pomysł konfiskaty? Dostał ten samochód od państwa czy policjanta? Myślisz że tego typu rozwiązanie poprawiło by coś? Kupuje trupa z opłatami i jeździ dalej. Proste jak budowa cepa.Stoją z suszarkami i szukają pierdziela w tańcu,na każdym kroku tak aby nabijać kasę a nie bezpieczeństwo.Jeden wyrok nie zmobilizował to władować piątkę na twardo i tyle

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here