Wybory uzupełniające do Rady Miasta już w niedzielę 13 czerwca

0
551

Za tydzień poznamy nazwiska dwóch nowych radnych w radach miejskich. To oni do końca kadencji w 2023 roku będą reprezentowali swoich wyborców. Dlatego warto iść i oddać swój głos.

 

Kalendarz Wyborczy

  • do 8 czerwca 2021r. – zgłaszanie Komisarzowi Wyborczemu w Jeleniej Górze II zamiaru głosowania korespondencyjnego przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych
  • 11 czerwca 2021r. o godz. 24:00 -zakończenie kampanii wyborczej
  • 12 czerwca 2021r. – przekazanie przewodniczącemu Obwodowej Komisji Wyborczej spisu wyborców
  • 13 czerwca 2021r. godz. 7:00 – 21:00 – głosowanie.

W niedzielę 13 czerwca 2021 roku w ośmiu gminach regionu odbędą się wybory przedterminowe. Do urn wyborczych udadzą się mieszkańcy Bogatyni, Lubania, Marciszowa, Nowogrodźca, Sulikowa, Szklarskiej Poręby, Gryfowa Śląskiego i Wlenia.

Gmina Gryfów Śląski

W gminie Gryfów Śląski, w związku z wygaśnięciem mandatu radnego śp. Jerzego Guzego wyłoniony ma zostać radny sołectw Wieża i Proszówka – okręg wyborczy nr 11. O głosy wyborców ubiega się tu dwóch kandydatów:

  • AUGUST Dariusz Sebastian, lat 45, zam. Proszówka, zgłoszony przez KWW DARIUSZA AUGUSTA – Lista nr 1.
  • SIERADZKI Marek, lat 28, zam. Wieża, zgłoszony przez KWWMS – Lista nr 2

Poznaj stanowiska kandydatów na radnych w sprawie budowy świetlic wiejskich

Głosowanie w wyborach uzupełniających odbędzie się w dniu 13 czerwca 2021 r. (niedziela) w godz. 7.00 – 21.00 w lokalu wyborczym znajdującym się w Ratuszu – sala organizacji pozarządowych (wejście od strony TAXI) – Rynek 1 w Gryfowie Śląskim.

Natomiast w gminie Wleń na obsadzenie czeka jeden z mandatów w samym mieście, w okręgu nr 4 obejmującym ulice: Dworcową, Górską, Kościelną, Lipową, Osiedle Zachodnie, Piastowską, Stefana Batorego i Szkolną.

  • Hołdowicz Agata, Anna, lat 41 zam. Wleń, zgłoszona przez KWW Agaty Hołdowicz
  • Kondratowicz Andrzej Antonii, lat 63 zam. Wleń, zgłoszony przez KWW Andrzeja Kondratowicza
  • Koczarski Marek, lat 65, zam. Wleń, zgłoszony prze KWW Marka Koczarskiego

Głosowanie w wyborach uzupełniających odbędzie się w dniu 13 czerwca 2021 r. (niedziela) w godz. 7.00 – 21.00 w lokalu wyborczym znajdującym się w Zespole Szkół im. św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu, ul. Dworcowa 10, we Wleniu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here