Wspólne kontrole PIORiN i policji

1
841

Lubańscy policjanci wspólnie z Inspektorami Ochrony Roślin i Nasiennictwa, prowadzili na terenie Lubania działania pod nazwą Silver Axe V mającą na celu eliminowanie podrobionych i nielegalnych środków ochrony roślin.

Po raz V policjanci wydziału kryminalnego i prewencji wspólnie z Inspektorami Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Lubaniu prowadzili wzmożone działania skoncentrowane głównie na kontroli pojazdów przewożących nielegalne substancje do ochrony roślin. Intensywne dziania kontrolne inspektorów PIORiN prowadzone były także na targowisku miejskim w Lubaniu.

Aby zapobiec zjawisku stosowania nielegalnych lub podrobionych środków ochrony roślin, które stanowią realne zagrożenie dla stosujących je rolników, należy stosować środki zarejestrowane, których lista dostępna jest na stronie Resortu Rolnictwa. Według Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, obrót nielegalnymi środkami ochrony roślin ma w zdecydowanej większości transgraniczny charakter, w który zaangażowane są podmioty działające na rynkach różnych krajów, stąd skuteczność w walce z nielegalnymi środkami wymaga sprawnej współpracy międzynarodowej.

 

-/ PIORiN / Policja Lubań /-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here