W nocy spłonął kolejny dom

0
5709

Dwie tragedie rozegrały się na terenie powiatu lwóweckiego w ciągu ostatnich 24 godzin. W dwóch pożarach domów kilka rodzin straciło dach nad głową!

 

 

W czwartkowe przedpołudnie strażacy zostali zadysponowani do pożaru budynku przy ulicy Łąkowe (Gryfowskiej) w Lwówku Śląskim. Działania na miejscu trwały do późnych godzin wieczornych. W wyniku najprawdopodobniej zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru w jednym z mieszkań wielorodzinnego budynku, po czym pożar rozwinął się i objął sporą cześć obiektu. To, czego ogień nie strawił zostało zalane podczas akcji gaśniczej.

Dach nad głową straciło 17 osób, w tym 11 dzieci. Wyszli z domu tak, jak stali. Dziś nie mają niczego. Jedzenie, środki czystości, przybory szkolne, zabawki (dla najmłodszych), odzież. To najpilniejsze potrzeby, o których redakcja Lwówecki.info będzie informować na bieżąco.

W nocy z czwartku na piątek na terenie powiatu lwóweckiego doszło także do kolejnego pożaru, w wyniku którego w Olesznej Podgórskiej spłonął cały budynek.

Zgłoszenie o pożarze u sąsiadów do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęło tuż po godzinie 4 nad ranem. Z tego wynikało, iż dom stoi w ogniu. Na miejsce natychmiast zadysponowano 6 zastępów strażaków w tym trzy z JRG PSP w Lwówku Śląskim, dwa z OSP KSRG w Lubomierzu oraz zastęp z OSP Milęcice. Wezwano także pogotowie energetyczne. Na miejscu czynności prowadzili także funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim.

Obiekt spłonął niemal doszczętnie. Na szczęście budynek był niezamieszkały. Nikt w zdarzeniu nie został ranny.

Okoliczności i przyczyny pożaru wyjaśniają lwóweccy policjanci.


fot.: OSP KSRG Lubomierz


NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here