Wsparcie na poprawę bezpieczeństwa na drogach

4
1044

Budowa sygnalizacji świetlnej przejścia dla pieszych i nowego, aktywnego przejścia dla pieszych, oświetlenia zewnętrznego typu LED zasilanego energią słoneczną oraz szlabanu ma zostać zrealizowane przy wsparciu samorządu województwa.

 

 

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w dniu 7 lutego 2023 r. podjął Uchwałę nr 6510/VI/23 w sprawie ogłoszenia konkursu pn. „Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2023” oraz powołania Komisji Konkursowej do oceny merytorycznej wniosków gmin.

W konkursie wnioski złożyło 60 gmin. Do oceny merytorycznej zakwalifikowano 57 wniosków.

W jej wyniku powstała lista rankingowa gmin. Środki z budżetu województwa w wysokości 3.500.000,00 zł pozwalają na udzielenie dotacji 27 gminom. Pozostałe gminy mają szansę na otrzymanie dotacji w przypadku pojawienia się oszczędności w konkursie DFPR 2023.

 

 

W śród wniosków, które otrzymają samorządowe wsparcie znalazł się ten złożony przez Gminę Gryfów Śląski

„Budowa sygnalizacji świetlnej przejścia dla pieszych i nowego przejścia aktywnego dla pieszych przy ul. Floriańskiej, oświetlenia zewnętrznego typu LED zasilanego energią słoneczną przy ul. Panoramicznej i ul. Letniej oraz szlabanu wjazdowego na parking przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfowie Śląskim.” – to nazwa projektu, na który Burmistrz Olgierd Poniźnik wnioskował o dotację w kwocie 180.000 złotych.

Sejmik przyznał wsparcie w kwocie 161.640,00 złotych.

4 KOMENTARZE

  1. Widzę, że Gryfów więcej robi niż Lwówek a u nas głupich świateł jest żal postawić na skrzyżowaniach aby jakoś ten ruch usprawnić i polepszyć bezpieczeństwo.A za zapomniałem przecież mamy znaki STOP i eleganckie drogi z dziurami na pół koła.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here