Wyburzają most w Lwówku Śląskim

0
2817

Most w ciągu drogi wojewódzkiej 364, przy ulicy Betleja przechodzi do historii. Dziś ruszyły prace polegające na jego wyburzeniu.

 

Most powstał w 1930 roku. Ma on typową dla wznoszonych w pierwszej połowie XX wieku konstrukcji, kiedy to pozytywne doświadczenia budowy pierwszych mostów w konstrukcji z zastosowaniem betonu przyniosły ożywienie budownictwa mostowego. Most jest o tyle oryginalny, iż jego twórcy nie skrywali materiału i technologii wykonania jego konstrukcji, w przeciwieństwie do wielu innych konstrukcji mostowych, żelbetowych powstałych z początkiem XX wieku, gdzie żelbetowe konstrukcja zyskuje kamienne licowanie.

Wymiary mostu

Długość mostu to 38,40 metra, a szerokość to 8,16 metra. Natomiast wysokość całkowita ostu wynosi 6,25 metra w tym światło 4,40. Szerokość jezdni dotychczas wynosiła 5,85 metra a szerokość chodników 1,15 metra.

Nowy most

Niestety, stan techniczny obiektu uniemożliwił jego dalsze użytkowanie. Mostu nie można było już łatać, dlatego podjęto decyzję o jego wyburzeniu. W lipcu tuż obok starego mostu oddano do użytku most zastępczy.

Po wyburzeniu obiektu mostowego w jego miejscu stanie mowy most, który będzie szerszy i będzie miał zdecydowanie większą nośność.


https://lwowecki.info/most-w-lwowku-slaskim-zostal-zamkniety-jest-objazd/

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here