Wsparcie dla uczniów z Ukrainy uczących się w ZSET w Rakowicach Wielkich oraz ich rodzin

0
2365

W dniu dzisiejszym Starosta Lwówecki Pan Daniel Koko oraz Wicestarosta Pan Zbigniew Grześków na spotkaniu z młodzieżą i pracownikami ZSET zadeklarowali możliwość udzielenia pomocy naszym uczniom pochodzącym z Ukrainy oraz ich rodzinom, którzy uciekają przed wojną z Ukrainy. Za kilka dni mogą być tutaj wspólnie z nami, z dala od cierpienia i bólu wynikających z okrucieństwa działań wojennych.

 

Od 2015 r. w ZSET w Rakowicach Wielkich uczy się i przebywa młodzież pochodząca z Ukrainy. Obecnie jest to grupa 55 osób w wieku od 14 lat. W związku z bardzo trudną sytuacją ludności cywilnej na Ukrainie podejmujemy jako szkoła pilne działania. Ponadto nie wszystkim naszym uczniom udało się po feriach do nas wrócić. Ci, którzy są wśród nas przeżywają koszmar rozstania z rodziną, strachu i niepewności. Ze wszystkich sił staramy się ich wspierać, jednak wszyscy zdajemy sobie sprawę, że słowa otuchy to zdecydowanie za mało. Czas na organizację realnej pomocy. W większości uczniowie Ci mają poblokowane konta bankowe, dlatego podjęliśmy natychmiastowe działania. – tłumaczy Pan Marek Łukasik Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich.

W związku z powyższym Szkoła zwracamy się do wszystkich Państwa z prośbą o przekazywanie:

  • środków higienicznych ( mydła, szampony, żele pod prysznic, kosmetyki pierwszej potrzeby, papier toaletowy, podpaski, pieluchy, chusteczki nawilżane itp.);
  • kołdry, poduszki, komplety pościeli, koce, ręczniki;
  • leki pierwszej potrzeby- przeciwbólowe, materiały opatrunkowe;
  • ŻYWNOŚCI długoterminowej;
  • żywności dla niemowląt i małych dzieci;

Wszystkie złożone dary wykorzystamy u nas dla uchodźców, których zostaną przyjęci do internatu, lub przekazane do CARITAS w celu ich dalszego przekazania zgodnie z celem.

Dary można przynosić do internatu ZSET (wejście główne, czynne 7 dni w tygodniu) lub za pośrednictwem uczniów i pracowników szkoły.

Telefon kontaktowy 75 782 43 63 wew. 22.

Grupa wsparcia ZE-T dla Ukrainy powstała na Facebooku. www.facebook.com

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here