Drastyczny wzrost zakażeń w powiecie lwóweckim

6
2650

Tak dużej dziennej liczby nowych zakażeń COVID na terenie powiatu lwóweckiego nie było od końca zimy. Rekord IV fali padł także w kraju.

 

Jak informuje resort zdrowia, ostatniej doby w Polsce wykryto 15 904 nowe zakażenia koronawirusem. To przypadki z województw: mazowieckiego (3376), lubelskiego (2077), śląskiego (1152), wielkopolskiego (1032), łódzkiego (1030), podlaskiego (969), małopolskiego (911), pomorskiego (894), dolnośląskiego (816), zachodniopomorskiego (783), podkarpackiego (715), warmińsko-mazurskiego (614), kujawsko-pomorskiego (592), opolskiego (289), świętokrzyskiego (272), lubuskiego (250). 132 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Ostatniej doby zmarło 152 osoby zakażone koronawirusem. Wyłącznie z powodu Covid-19 zmarło 39 osób, natomiast z powodu współistnienia Covid-19 z innymi schorzeniami zmarło 113 osób.

Łącznie od początku pandemii w Polsce wykryto 3.076.518 zakażeń. Zmarło już 77.547 osób.

Eksperci nie mają wątpliwości, że za skalę czwartej fali w głównej mierze odpowiadają osoby niezaszczepione. Pełną dawkę szczepionki przeciw COVID przyjęło około 20 mln mieszkańców naszego kraju. Według ostatnich danych resortu zdrowia, tylko nieco ponad 3 proc. zakażeń w ostatnich miesiącach dotyczyło osób w pełni zaszczepionych. Coraz więcej osób za gwałtowny wzrost zakażeń obwinia bierną politykę rządu, który nie wprowadza drastyczniejszych obostrzeń. 5 listopada 2020, hospitalizowane było tylko nieco ponad trzy tysiące zakażeń więcej niż dziś. A wówczas kraj był niemal całkiem sparaliżowany. Zamknięte na Wszystkich Świętych cmentarze, zamknięte galerie, ograniczenia w komunikacji publicznej, etc.

Dziś minister zdrowia przyznaje, iż restrykcje w kraju niewiele dają. „Problem polega na tym, że one nie są przestrzegane. W ogóle ta ścieżka wzmacniania restrykcji wydaje się mało skuteczna i efektywna w Polsce. Dlatego myślimy o innych rozwiązaniach” – powiedział w piątek w Polskim Radiu 24 minister Adam Niedzielski, który przyznał, że osoby w pełni zaszczepione są zwolnione z odbywania kwarantanny i rząd nie planuje zmian w tym obszarze.

Jedno, dwa, pięć, zakażeń dziennie notowało ministerstwo zdrowia w ostatnich dniach na terenie powiatu lwóweckiego. Dziś tych zakażeń jest aż 18. Wprawdzie, to nieco mniej niż w sąsiednim powiecie lubańskim, gdzie odnotowano 24 nowe przypadki, zgorzeleckim – 43 przypadki, czy bolesławieckim 45 przypadków. Jednak przy liczbie mieszkańców w powiecie lwóweckim znacząco wzrosła liczba zakażonych na 10 tys. mieszkańców, która wynosi obecnie 3,93.

Na terenie powiatu lwóweckiego jest już 288 osób objętych kwarantanną. Ostatniej doby wykonanych zostało 103 testy na obecność koronawirusa. 21 z nich dało wynik pozytywny, a 18 to nowe przypadki zakażeń.

6 KOMENTARZE

  1. “Ech” czy “z” identycznie jakbym słuchał przed kilku miesiącami Edytę Górniak. Wy też chyba jak i ona wtedy uważacie,że w szpitalach leżą ochotnicy statyści a w czarnych workach niektórych tych z zajętych łóżek wywożą tak dla zabawy. Nie przemawia wam też chyba to jak ta straszna choroba w naszym Lwówku kilka miesięcy temu zniszczyła rodzinę,najpierw syna chyba trzydzieści kilka lat a za dwa tygodnie ojca sześćdziesiąt kilka lat. Wam w/w i podobnym do was w myśleniu zazdroszczę tylko jednego-szczęśliwego w/g was życia bez żadnych problemów. Trudno się wam w/w dziwić,że macie takie spojrzenie na tę okrutną rzeczywistość skoro jak w telewizji mówił słynny naukowiec lekarz,że wśród medyków nawet na uczelniach są zawzięci antyszczepionkowcy. Zastanawiam się czy ty “Ech” i ty także “z” robicie na zlecenie lekarza wyniki laboratoryjne krwi i czy potem wierzycie co tam wyjdzie z tego badania? Nie tylko Polska ale i cały świat składa się z takich różnorodności ludzkich w przyrodzie oczywiście nie z winy tych ludzi między innymi jak wy. Jest jeden w Polsce wysoko postawiony klasyk co takich ludzi nazywa nie “ludźmi” a ideologią!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here