171 osób złamało zasady kwarantanny

0
1574
????????????????????????????????????

W trakcie ostatnich 14 dni funkcjonariusze Straży Granicznej ze Zgorzelca skontrolowali ponad 18 tysięcy osób oraz ponad 7,3 tysiąca pojazdów, zawrócili także blisko 260 cudzoziemców, którzy nie spełniali warunków wjazdu. Ujawnili również 171 osób, które załamały zasady kwarantanny.

Od 7 kwietnia funkcjonariusze SG w ramach przywróconej kontroli granicznej odbywającej się w Zgorzelcu i Jędrzychowicach skontrolowali łącznie w tych dwóch punktach 18 168 podróżnych, a także 7 322 środki transportu. Największy ruch odnotowano na byłym przejściu granicznym w Jędrzychowicach, gdzie granicę przekroczyło 12 643 osoby oraz 5 880 pojazdów. Mniejszy ruch był w Zgorzelcu, gdzie w tym samym czasie do Polski przyjechało 4 757 osób oraz 885 samochodów.

Funkcjonariusze SG zawrócili również w tych punktach blisko 260 cudzoziemców, którzy nie spełniali warunków wjazdu na terytorium RP. Ujawnili dodatkowo 171 osób, które pomimo nałożonej kwarantanny podróżowały i przekraczały granicę. Dane tych osób z uwagi na popełnione wykroczenie przekazane zostały Policji i sanepidowi.

Przez ostatnie dwa tygodnie na odcinku ochraniany przez Placówkę Straży Granicznej w Zgorzelcu zatrzymano 7 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę.

8, 14 i 15 kwietnia funkcjonariusze PSG w Zgorzelcu we współdziałaniu z żołnierzami 11 Batalionu Dowodzenia z Żagania ujawnili dwóch Polaków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Za to wykroczenie dwóch z nich ukaranych zostało mandatami karnymi w wysokości po 500 zł, natomiast jeden z nich przewieziony został do szpitala.

20 kwietnia ujawniono trzech kolejnych polskich obywateli, którzy nielegalnie przekroczyli granicę. Oni również ukarani zostali mandatami karnymi.

22 kwietnia funkcjonariusze PSG w Zgorzelcu ujawnili obywatela Polski, który w Radomierzycach przekroczył nielegalnie granicę. Został za to wykroczenie ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Natomiast również wczoraj funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie ujawnili w wytypowanym do kontroli samochodzie osobowym Polaka, który jak się okazało poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu. Mężczyzna ten spędzi kolejne 78 dni w zakładzie karnym za niezapłacenie nałożonej na niego kary grzywny. Po sporządzeniu dokumentacji mężczyzna został przekazany Policji.

Każdego dnia na pograniczu polsko-niemieckim oraz polsko-czeskim 250 funkcjonariuszy Straży Granicznej wspiera dodatkowo blisko 600 żołnierzy Wojska Polskiego, a także 100 funkcjonariuszy innych służb.

-/mjr SG Joanna Konieczniak Rzecznik Prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here