Wspaniała atrakcja blisko Lwówka Śląskiego

4
9135
Fontanny multimedialne w parku w Legnicy - tańczące fontanny 18

Tańczące fontanny w parku miejskim w Legnicy to jeden z ciekawych pomysłów na spędzenie wieczoru podczas wiosenno- letnich weekendów i świąt.

 

W ubiegłym roku w modernistycznej części parku miejskiego w Legnicy, która to powstała w 1927 roku na potrzeby wielkiej wystawy ogrodniczej GUGALI oddano do użytku wspaniałą fontannę.

Jak zapewniają władze miasta legnickie wodne spektakle realizowane będą w różnych odsłonach i wariantach: inne w tygodniu i inne w weekendy. Będą to prawdziwe widowiska, w których w weekendy spektakularnym efektom wizualnym inscenizacji fontann towarzyszyć będzie koncertowej jakości muzyka klasyczna i współczesna oraz zsynchronizowane oświetlenie. Starannie przygotowana choreografia z wieloma kombinacjami wyrzutów wody, tęczowa feeria punktów świetlnych oraz muzyczne przeboje wkrótce zapewnią wszystkim niezapomniane przeżycia artystyczne.

Otwarcie tańczących fontann zapełniło legnicki park miejski. W pierwszych pokazach aż trudno było znaleźć dobre miejsce do oglądania widowiska. Dziś, po jednym sezonie funkcjonowania już takich wielkich tłumów nie ma, aczkolwiek każde widowisko cieszy się sporym zainteresowaniem.

Po zimowej przerwie legnickie fontanny uruchomione zostały tuż przed majówką i będą pracowały aż do października. Spektakle będzie można podziwiać od piątku do niedzieli w godz. od 10:00 do godz. 22:00.

Pokazy 10 minutowe – woda (sześć obrazów) od godz. 12:00 w pełnych godzinach do godz. 22:00. W pełnych godz. po zmierzchu praca przez 10 minut programu woda i światło, składającego się z sześciu obrazów. Zegar astronomiczny po zmierzchu uruchamia światło. Ostatni pokaz 10 minutowy (woda + światło) kończy pracę fontanny o godz. 22:00.

Do tego organizowane są dwudziestominutowe – woda + światło + dźwięk:

  • maj, czerwiec, lipiec, sierpień: piątek, sobota i niedziela o godz. 21:30
  • wrzesień: piątek i sobota o godz. 19:40
  • do 16 października: piątek i sobota o godz. 18:40.

Jak wskazuje na swojej stronie internetowej Miasto Legnica jeżeli przyjedziesz na pokazy samochodem, zaparkuj auto na parkingach przy al. 100-lecia Odzyskania Niepodległości, tuż przed wyremontowanym wejściem do parku. Stąd do fontann i innych urokliwych miejsc w parku jest tylko kawałek drogi.

Z Lwówka Śląskiego do Legnicy jest niespełna 50 kilometrów, czas jazdy samochodem wynosi ok. 45 minut. Warto zabrać rodzinę, przyjaciół, znajomych, a w szczególności dzieci, które najbardziej przeżywają widowisko multimedialne.

Poniżej publikujemy krótki filmik zrealizowany tuż przed pokazem specjalnym.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here