Wróciło zdalne nauczanie i stare problemy

5
730
grafika Lwówecki.info

Zaledwie półtora miesiąca trwała tradycyjna nauka w szkole. Od dziś dzieci i młodzież uczą się zdalnie. Niestety, mimo, iż problemy związane z taki systemem nauczania znane są wszystkim od dawna, to nadal rząd nie ma na nie lekarstwa.

 

Spora część mieszkańców ma słabe łącza internetowe, część nie dysponuje wystarczającą ilością sprzętu, żeby rodzeństwo mogło jednocześnie uczyć się, do tego przeciążone serwery … konsekwencje takiego stanu rzeczy ponoszą uczniowie. Problem odbija się także na rodzicach.

Jak dziś u Was wyglądała zdalna nauka? Czy wróciły stare problemy? I jak oceniacie zdalne nauczanie?

5 KOMENTARZE

  1. W szkole podstawowej nr 2 w Lwówku Ślaskim nauczyciele łączą się z dziećmi on-line i prowadzą lekcje. Wszystko tłumaczą i jest ok. Czy on-line pani wytłumaczy i pokaże na tablicy czy dzieci siedzą w ławkach i pani tłumaczy na tablicy- nie ma zadnej różnicy. No chyba ze w niektórych szkołach nie łączą się nauczyciele on-line tylko zadają zadania i dzieci maja zrobic no to wtedy to jest nie w porządku. Ale z tego co wiem nauczyciele mają obowiazek łączyć się on-line a nie zadac i mieć wszystko gdzieś. A dzueci niech nie udają ze są jakieś stare łącza internetowe i nie mogą się łączyć bo jak grać z kolegami on-line to jakoś bez problemu się łączą i nie mają problemu z internetem. Albo piszecie ze jak jest więcej dzueci w domu to jest problem bo mało komputerów. Po pierwsze dzieci mają oprócz komputerów tablety, komórki a na nich też można się łączyć, po drugie szkoły wypożyczają laptopy dzieciom ktore nie mają na czym się uczyć, po trzecie tak jak w komentarzu wcześniej napisał ktoś mają 500+ na dzieci a nie stać ich na tablet dla dziecka. Przecież nie musi być do lekcji nie wiadimo jaki drogi. A zresztą tak jak juz pisałam do grania zeby grać przez całe dnie mają sprzęty.

  2. A w Ośrodku bez zmian ( Płakowice dawne ) znaczy ZPEW- nie obejmuje czerwona strefa, dzieci 4-8 chodzą do szkoły, bo ministerstwo podobno twierdzi że Ośrodków to nie obejmuje, inne zasady tam ma wirus

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here