Ulewa przeszła nad Świeradowem. Zbliża się druga fala

4
2865

„Z deszczu pod rynnę”. Nad miastem, w którym w ostatnich dniach mieszkańcy i turyści zmagają się z suszą i brakami wody przeszła potężna ulewa. Zalane ulice, podwórka, wybijające studzienki.

 

Pogoda nie jest łaskawa dla mieszkańców, kuracjuszy i turystów uzdrowiskowego miasteczka. Świeradów- Zdrój w ostatnich tygodniach zmaga się z problemem suszy. Burmistrz Edyta Wilczacka już parę razy wydawała komunikat o możliwym całkowitym braku wody. I ten brak wody, to nie tylko puste słowa a realna sytuacja..

Najlepszym lekarstwem na suszę byłyby opady deszczu. I te właśnie przeszły nad Świeradowem. Niestety, intensywne opady, którym towarzyszył grad zalały ulice, podwórka. Sieć kanalizacyjna już tradycyjnie nie dała sobie rady. Wybijały studzienki, które w realny sposób zagrażają bezpieczeństwu podróżujących kierowców.

Tak gwałtowne opady nie przyniosą wielkiej poprawy sytuacji hydrologicznej w mieście, bo woda natychmiast spływa do strumieni i rzek. Problemy suszy w kranach nadal są całkiem realne, tak jak od lat prawdziwe są płynące ulicami miasta ścieki.

Prognozy pogody nie są nader łaskawe. Nad miasto zbliżają się kolejne czarne chmury.

4 KOMENTARZE

  1. Więcej pensjonatów, hoteli, basenów w hotelach na pewno rozwiąże problemy z wodą.
    Świeradów Zdr. tak samo jak inne uzdrowiska jedyne co potrafił to sprzedawać ziemię i brać kasę a zero rozbudowy infrastruktury, wodnej czy kanalizacji

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here