Wpuścił trzy kobiety do domu, bo poprosiły o wodę. Stracił 15 tys. zł

3
1654
zdjęcie poglądowe Policja w Lwówku Śląskim

Lwóweccy policjanci przypominają o zasadzie ograniczonego zaufania wobec osób obcych, które pukają do drzwi naszego domu i z jakiegoś powodu próbują wejść do środka. Wczoraj mundurowi przyjęli zgłoszenie o kradzieży dużej sumy pieniędzy przez nieznane kobiety, które mężczyzna wpuścił do domu.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim prowadzą sprawę kradzieży pieniędzy, do której doszło wczoraj, 15 sierpnia br. w jednej z miejscowości na terenie gminy Lwówek Śląski. Około południa do jednego z domów zapukały trzy nieznane kobiety prawdopodobnie narodowości romskiej, które pod pretekstem złego samopoczucia poprosiły o wodę do picia. Mężczyzna chcąc pomóc wpuścił je do domu. Wykorzystując nieuwagę 76- latka, kobiety dokonały zaboru pieniędzy w kwocie blisko 15 tysięcy złotych, po czym oddaliły się z miejsca zdarzenia w nieznanym kierunku.

Policjanci przestrzegają przed oszustami, którzy próbują ukraść pieniądze. Sytuacje, w których możemy stać się ofiarą przestępców mogą być różne. Jak pokazują zgłoszenia oszuści dzwonią do nas lub wchodzą do naszych mieszkań pod różnymi pretekstami np. z prośbą o wodę, sprzedaż w atrakcyjnych cenach różnych przedmiotów, podając się za osoby urzędowe np. listonosza, policjanta, pracownika ZUS-u, opieki społecznej, pogotowia ratunkowego, gazowni, zakładu energetycznego albo innych instytucji.

Apelujemy:

NIE WPUSZCZAJCIE OBCYCH DO MIESZKAŃ! NIE DAWAJCIE OBCYM PIENIĘDZY! NIE KAŻDY KTO DZWONI LUB PUKA DO NASZYCH DRZWI MA UCZCIWE ZAMIARY!

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

3 KOMENTARZE

  1. Prosimy o jeszcze większa uwagę i zamykanie drzwi na klucz. W tym przypadku kobiety nie zapukały, a same weszły do domu. Jedna teatralnie mdlała na korytarzu a pozostałe biegały po całym mieszkaniu. Niestety osoby starsze nie są w stanie samotnie podołać takiej nachalności.

  2. Kiedyś mieszkając w bloku usłyszałem głosy na korytarzu. Wyglądam przez judasza i widzę schodzące w dół romki, myślę pewnie zabłądziły i schodzą do wyjścia. Później się okazało,że okradły strych ze schnących ubrań. Trzeba gonić to złodziejstwo bo jak jest na terenie to wiadomo po co.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here