Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

0
1666

W większości krajów Europy koronawirus jest w odwrocie. Niepokojące informacje napływają jedynie z Rosji. W kraju, poza województwem śląskim liczba nowych przypadków jest znikoma. W powiecie lwóweckim dziś możemy odetchnąć z ulgą.

 

Sytuacja epidemiologiczna w Europie

W większości krajów Europy koronawirus jest w odwrocie. Wprawdzie do pełni szczęścia jeszcze daleko, ale sytuacja wydaje się być opanowana. Niepokojące informacje napływają z Rosji, gdzie liczba zakażonych rośnie w zastraszającym tempie. Nasi sąsiedzi ze wschodu są już na trzeciej pozycji po Stanach Zjednoczonych i Hiszpanii w tabeli krajów z największą liczbą zakażonych.

Trzeci etap znoszenia ograniczeń

W Polsce rząd znosi kolejne obostrzenia. Wczoraj wprowadzony został trzeci etap ich luzowania. Od poniedziałku ruszają zakłady fryzjerskie, restauracje, czy kina plenerowe. Niemniej nadal zalecane są zasady bezpieczeństwa. Odstęp 2 metry oraz noszenie maseczek. Niestety, jak można zaobserwować na ulicach coraz mniej mieszkańców stosuje się do tych zaleceń.

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce

– Mamy 265 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (209), dolnośląskiego (19), małopolskiego (15), wielkopolskiego (12), opolskiego (5), lubelskiego (1), podkarpackiego (1), pomorskiego (1), warmińsko-mazurskiego (1), – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia.

Łącznie od początku epidemii w kraju zakażonych COVID-19 zostało 17.469 osób, a 869 osób zmarło. Na dzień dzisiejszy zainfekowanych nadal jest 9.904 osoby, a 6.696 osób już wyzdrowiało.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie

Według stanu na 13.05 godz. 17:30 na terenie województwa dolnośląskiego było 2.100 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19.

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 4467,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1109,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 326.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie lwóweckim

Po wczorajszym wzroście liczby zakażonych dzisiaj możemy odetchnąć z ulgą. W ostatniej dobie PSSE w Lwówku Śląskim nie odnotowało nowych przypadków zakażeń.

Od początku epidemii zakażonych COVID-19 zostało 40 mieszkańców naszego powiatu. Dwie osoby zmarły. Osiem osób wyzdrowiało. Na dzień dzisiejszy mamy 30 osób, które nadal chorują.

Łącznie, licząc według miejsca zamieszkania, potwierdzone przypadki zakażeń odnotowano:

  • 2 na terenie gminy Gryfów Śląski (jedna osoba wyzdrowiała). Zakażona pozostaje jedna osoba;
  • 4 na terenie gminy Mirsk, w tym jeden śmiertelny i dwa wyzdrowienia. Zakażona pozostaje jedna osoba;
  • 5 na terenie gminy Lubomierz, w tym jedno wyzdrowienie. Zakażona pozostaje 4 osób;
  • 10 na terenie gminy Wleń, w tym jedno ozdrowienie. Zakażona pozostaje 9 osób;
  • 19 przypadków na terenie gminy Lwówek Śląski, w tym jeden śmiertelny i trzy ozdrowienia. Zakażonych pozostaje 15 osób.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here