Wnuk systematycznie okradał babcię. Usłyszał 20 zarzutów

1
1530
zdjęcie poglądowe

Policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który systematycznie okradał swoją babcię z którą mieszkał, wielokrotnie posłużył się skradzionymi jej kartami płatniczymi. Jego łupem padło mienie o wartości około 3500 zł. Młody mężczyzna groził także seniorce. Łącznie usłyszał 20 zarzutów. Teraz za popełnione czyny odpowie przed sądem, grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

 

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży, kradzieże z włamaniem i groźby karalne.

Jak ustalili policjanci, 20-latek od października ubiegłego roku do stycznia br. systematycznie okradał swoją babcię, z którą mieszkał. Jego łupem padł rower, dokumenty, pieniądze, karty płatnicze i inne drobne przedmioty. Okazało się, że jeleniogórzanin skradzionymi kartami 14 razy zapłacił za drobne zakupy w sklepach. Łącznie kartami babci posłużył 14 razy. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na około 3500 zł. Łącznie mężczyzna w tej sprawie usłyszał 20 zarzutów. – wskazuje podinsp. Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

Teraz mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 24 stycznia br. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu zbliżania się do babci oraz musi on opuścić wspólnie zajmowane mieszkanie.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here