Włamał się do kościoła, sklepu i budynku mieszkalnego. Usłyszał 11 zarzutów

0
942

Decyzją prokuratora, wobec 22-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich dniach na terenie gminy Lubań doszło do kilku włamań. Badający je śledczy ustalili, że sprawca działał w bardzo podobny sposób i powiązali je z sobą. Chodzi tu o włamanie do kościoła w Henrykowie, gdzie sprawca wszedł do świątyni najprawdopodobniej uszkadzając wcześniej drzwi wejściowe prowadzące do zakrystii. Kolejne zdarzenia dotyczyły kradzieży z włamaniem do sklepu oraz budynku mieszkalnego znajdującego się w obrębie kościoła.

Jak tłumaczą policjanci w tym przypadku sprawca wybijał szyby w oknach a następnie przedostawał się do środka pomieszczeń celem kradzieży pozostawionego w nich mienia.

„Kryminalni zaczęli pozwiązywać zdarzenia zaistniałe od miesiąca lutego do marca na terenie miasta i gminy, zakładając, że w każdym ze zdarzeń prawdopodobnie bierze udział ten sam sprawca.” – tłumaczy asp. szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.

Policjanci wytypowali podejrzanego w sprawie mężczyznę i rozpoczęli jego poszukiwania. Zatrzymania mężczyzny na terenie gminy Lubań dokonał przez Komendanta Komisariatu Policji w Nowogrodźcu, będącego już po służbie.

„W trakcie gromadzenia materiału dowodowego okazało się, że zatrzymany mężczyzna miał już na sumieniu podobne przestępstwa, kradzieże i włamania. Dodatkowo usłyszał zarzut zniszczenia mienia.” – dodaje policjantka, która wspomina, że 22- latek został już przesłuchany i usłyszał łącznie 11 zarzutów.

Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here