Wkroczyli do nielegalnych salonów gier

4
1081

46 nielegalnych automatów do gier hazardowych zatrzymano na terenie województwa dolnośląskiego w listopadzie br. Działania kontrolne prowadzone były m.in. w Jeleniej Górze, Wrocławiu, Strzelinie, Leśnej, czy Świeradowie- Zdroju. Od początku roku w rękach dolnośląskiej KAS znalazło się już 456 urządzeń do nielegalnych gier hazardowych.

 

456 sztuk zabezpieczonych urządzeń do nielegalnych gier hazardowych to efekty działań funkcjonariuszy dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w okresie 11 miesięcy 2020 roku.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przypomina, że urządzanie gier na automatach dozwolone jest w kasynach gry na podstawie udzielonej koncesji oraz przez podmioty wykonujące monopol państwa. Za urządzanie gier hazardowych z naruszeniem przepisów prawa, oprócz sankcji karnych w postaci kary grzywny, kary pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tych kar łącznie, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

Taką karę pieniężną można nałożyć, nie tylko na właściciela nielegalnych automatów, ale także osobę, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są automaty.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych jest regulowane i nadzorowane przez państwo, jako szczególnie wrażliwe ze względów społecznych i ekonomicznych, niosące realne zagrożenie uzależnienia od hazardu.

-/ red/ KAS/-

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here