Strażacy z połowy powiatu dysponowani do nocnego pożaru

1
2522

„Pali się dom” – takie zgłoszenie o przypadkowych osób otrzymał dyżurny straży pożarnej, który na miejsce natychmiast dysponował zastępy strażaków.

 

 

Strażacy każde zgłoszenie traktują bardzo poważnie. Słysząc, iż pali się dom na miejsce dysponowane są spore siły i środki, bo z jednej strony trzeba ratować budynek, a z drugiej nigdy nie wiadomo, czy w jego wnętrzu nie ma osób poszkodowanych, osób wymagających pomocy. Nie inaczej było i tym razem.

W poniedziałek 22 maja 2023 roku kilkanaście minut przed godziną 23. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu otrzymał zgłoszenie o pożarze domu przy ulicy 11- Listopada w Świeradowie- Zdroju. Na miejsce dyżurny PSK dysponował zastępy z JRG PSP w Lubaniu, a także strażaków z OSP Świeradów- Zdrój i OSP Pobiedna.

 

 

Pierwsi na miejsce dotarli druhowie ze Świeradowa i to oni podali kolegom pełną informację o sytuacji. Jak się okazało, nie był to żaden pożar budynku a pożar śmieci zgromadzonych za budynkiem. Z pewnej odległości widoczna łuna wskazywała jednak na pożar budynku.

„Dnia 22.05.2023 o godzinie 22:39 zostaliśmy zadysponowani przez PSK KP PSP w Lubaniu, do miejscowości Świeradów-Zdrój na ulice 11 Listopada gdzie ze zgłoszenia wynikało że prawdopodobnie pali się dom alarm został sprawdzony przez jednostkę OSP Świeradów-Zdrój i okazało się że palą się śmieci nasze zastępy zostały zawrócone do bazy.” – relacjonują w mediach społecznościowych druhowie z Pobiednej.

Świeradowscy strażacy ugasili pożar. Na miejscu pracowali także lubańscy policjanci.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here