Wjechał w ciężarówkę na autostradzie. Miał 3 promile.

0
868
fot.: KPP Bolesławiec

Policjanci zatrzymali kierowcę, który jechał A4 w kierunku Wrocławia i uderzył w tył ciężarówki. Badanie wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Wczoraj wieczorem bolesławieccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy osobówki, który wykonuje dziwne manewry na autostradzie.

Patrol natychmiast ruszył na A4 jednak zanim mundurowi zlokalizowali wskazany pojazd doszło do kolizji. 56-letni mieszkaniec województwa śląskiego najechał na tył samochodu ciężarowego, który w następstwie uderzył w barierę energochłonną.

Badanie przeprowadzone przez policjantów bolesławieckiej drogówki wykazało, że sprawca kolizji miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze od razu zatrzymali prawo jazdy kierowcy, dodatkowo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i konsekwencje finansowe.

Bolesławieccy policjanci przypominają o bezwzględnym zakazanie wsiadania za kierownicę po wypiciu alkoholu. Nietrzeźwy kierowca stanowi zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

-/asp.szt.A.Kublik-Rościszewska, KPP Bolesławiec/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here