Najlepszy sposób na zdobycie nowych Klientów? Reklama, która skutecznie przykuwa uwagę odbiorców!

0
49

Podstawowy cel, jaki właściciele polskich firm stawiają przed działami sprzedaży i marketingu? Systematyczne zwiększanie przychodów, co otworzy nowe możliwości rozwoju przedsiębiorstwa i pozwoli na czerpanie konkretnych zysków. W grę wchodzi albo podwyższanie cen albo zdobywanie nowych, lojalnych klientów – wiadomo, który wariant bardziej przypadnie konsumentom do gustu. Poszerzenie grona odbiorców wymaga szeroko zakrojonych działań promocyjnych: tutaj szczególną rolę odgrywają internetowe nośniki przekazu marketingowego.

Reklama nie zawsze sprzedaje od razu. Grunt, żeby zapadła potencjalnym klientom w pamięć

Niektórzy naiwnie sądzą, że już pierwszy kontakt z materiałami promocyjnymi wystarczy, aby skutecznie nakłonić odbiorcę do zakupów. Tymczasem zdecydowana większość reklam jest najzwyczajniej w świecie ignorowana – jeżeli ktoś nie ma zamiaru ani potrzeby kupować określonego produktu, to nie skusi go nawet wyjątkowa promocja. Ale jeżeli przekaz będzie sformułowany atrakcyjnie, wtedy jest szansa, że zapamięta on daną firmę i wróci do niej w przyszłości. Konsumenci wybierają to, co znają i co dobrze kojarzą: rozpoznawalne marki sprzedają się lepiej.

Powyższy schemat dotyczy przede wszystkim tradycyjnych nośników reklamy. W internecie sprawy wyglądają nieco inaczej – użytkownicy poszukują konkretnych produktów i usług. Na podstawie tego, jakie strony odwiedza dany internauta oraz co wpisuje w wyszukiwarce, kolejne serwisy wyświetlają kontekstowe reklamy. Warto tutaj przywołać przykład kompleksowego systemu Google Ads. Jak tłumaczą nam specjaliści z Inseo: to nie tylko linki sponsorowane w wynikach wyszukiwania, ale też cała gama dodatkowych narzędzi. Wykorzystanie pełnego wachlarza możliwości systemu pozwala dotrzeć do wielu potencjalnych klientów, choć potrzeba do tego niemałych umiejętności.

Poznaj podstawowe strategie promowania się w internecie i stosuj najwyższe standardy

Google Ads stanowi znakomite uzupełnienie dla podstawowego środka marketingowego w internecie: strony www. Firmowa witryna jest swego rodzaju autoreklamą, która zarówno prezentuje ofertę, jak też pełni istotną rolę wizerunkową. Badania opinii internautów pokazują, które serwisy cieszą się ich największym uznaniem: te znajdujące się na najwyższych pozycjach w wyszukiwarce Google. Algorytmy trafnie rozpoznają intencje użytkowników i przedstawiają im adekwatne wyniki, stąd też ogromne zaufanie. Pozycjonowanie stron internetowych pod wytyczne Google’a przekłada się na miejsce w rankingu, a co za tym idzie, podnosi efektywność reklamy firmy w internecie. Trendy i reguły w tym segmencie marketingu ulegają jednak ciągłym zmianom, a do uzyskania pożądanych wyników niezbędne są specjalistyczna wiedza oraz przemyślana strategia działania. Eksperci z Inseo dysponują wszystkimi wymienionymi rzeczami, o czym najlepiej świadczą otrzymane przez nich referencje.

 

“Materiał partnera”

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here