Wjechał TIR-em w las

1
654

W miejscu gdzie doszło do zdarzenia nie ma pobocza. Kierowca ciężarówki spadł z jezdni i nie miał szans wyprowadzić zestawu na drogę. Efekt? TIR wbił się w las, wyrywając napotkane na drodze drzewo.

Do zdarzenia doszło pięć minut przed 8. na drodze wojewódzkiej 296 między Henrykowem Lubańskim a Godzieszowem. TIR jechał w stronę zjazdu na autostradę A4. Gdy kierowca dojeżdżał do zakrętu oznaczonego sierżantami na jego pasie drogi pojawiło się auto osobowe.

Spadłem z drogi, gdy uciekłem na pobocze przed autem, które było się na mojej stronie jezdni. Nie wiem czy wcześniej coś wyprzedzał czy wyniosło go na zakręcie – tłumaczył nam kierowca.

Sęk w tym, że w miejscu gdzie doszło do zdarzenia w ogóle nie ma pobocza, asfalt kończy się uskokiem, z którego kierowca zestawu nie miał szans wyprowadzić ciężarówki.

W efekcie po przejechaniu kilkudziesięciu metrów zestaw wbił się w las wyrywając po drodze drzewo i niszcząc kabinę ciężarówki. Kierowca TIR-a szczęśliwie wyszedł ze zdarzenia bez większych obrażeń. Mimo to na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który sprawdził kondycję kierowcy.

Na miejsce zadysponowano również strażaków z PSP w Lubaniu, którzy zamknęli drogę na czas wycięcia kilku drzew zagrażających zdrowiu osób, które będą wydobywały ciężarówkę z lasu. O godzinie 9:15 droga 296 była już przejezdna.

autor: eLuban.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here