Przedświąteczne popisy lwóweckich wandali

17
203
fot.: UGiM Lwówek Śląski

Wandale w Lwówku Śląskim mają się całkiem dobrze. Nie brakuje im miejsc do „rozrywki”. Ich kreatywna twórczość nie zna granic i jak dotychczas nikt im w tej działalności nie przeszkadza. Tuż przed świętami dali oni kolejny popis swoich możliwości. Efekty możemy obserwować na co dzień.

„Dnia 17 kwietnia 2019 roku funkcjonariusze Straży Miejskiej podczas kontroli alejki przy Baszcie Lubańskiej natknęli się na zdewastowane ogrodzenie. Jeden ze słupków został wyrwany z gruntu, a pręty-poprzeczki zniszczone. Ponadto zauważono, że ławka wraz z koszem na odpady została pomalowana farbą w sprayu. Jest to kolejny chuligański wybryk na terenie gminy i miasta Lwówek Śląski, gdzie sprawcy dewastują obiekty i urządzenia komunalne” – czytamy na stronie lwóweckiego magistratu, który informuje również, że koszty naprawy zniszczeń, a raczej zakupu nowych urządzeń będą wysokie:

„Informacja dla potencjalnych sprawców zdarzenia – montaż nowej ławki i kosza na odpady to koszt około 1.500 złotych, natomiast 4 metry ogrodzenia przy alejce to 1.000 złotych. Tym samym zniszczono urządzenia, których zakup i montaż kosztował nas mieszkańców około 2.500 złotych”

To nie jedyne w ostatnim czasie „popisy” wandali. Kilka dni wcześniej zniszczono elewację nowego budynku handlowego mieszczącego się na targowisku miejskim.

Sprawcy jak na razie są nieuchwytni.

17 KOMENTARZE

  1. Znaleźć i obciazyc ich kochanych rodzicow, ktorzy nie wiedza gdzie i co robia ich kochane dzieci. Rodzic niech placi a kochane dziecko w zoltej kamizelce niech maluje inaprawia. A osoby, ktore widza wandali zglaszac na straz miejska.

  2. Niemieckie prawo za popełnianie “graffiti” na nie swojej powierzchni przewiduje karę ok. 4000 Euro dla każdego uczestnika zabawy, nie ma potrzeby dochodzenia kto malował, wystarczy zapis z monitoringu. Można? Można!

  3. Należy dodać iż dziś w nocy uszkodzony zostaly kosze oraz ławki i dodatkowo wycięto rośliny przy fontannie. Mam nadziej że sprawca zostanie złapany i poniesie konsekwencje swoich czynow

  4. Dawno temu pisałem że we Lwówku jest potrzebny porządny monitoring. Niech miasto zainwestuje w porządne kamery . Nowy park jak i miasto jest niszczone a podatnicy płacą za wszystko. Straż miejska się nie sprawdza trzeba coś z tym zrobić !

  5. Mam pytanie…. skoro wandale nie boja się nikogo ani niczego, to może zainstalować jakieś kamery, to będzie chyba taniej niż wieczne naprawy. Może zastanowi się taki jeden z drugim bo wtedy kara będzie nieunikniona!!!!

  6. Do autorów wrzutów. Popracujcie nad techniką i róbcie porządne graffiti, a nie jakieś gownobazgroły. HWDP już od dawna na nikim wrażenia nie robi, a jak nie potrafisz jeden z drugim nic ciekawszego wymyślić to nie bierz się za farbę….

  7. Zlikwidować straż miejską. Patroli jest jak na lekarstwo. Tylko paliwo marnują wożąc dupska. Szkoda naszych pieniędzy na niedorajdę SZERYFA co gania tylko za dziećmi i robi pokazówkę jaki to on skuteczny.

    • Do szkoda slow chyba nadepneli ci na odcisk ze ich tak nie lubisz a moze te dzieci za pare lat beda mordowac bic lepiej tlumic to w zalazku rosna male recydywy i powiedz jeszcze ze to wina nauczycieli bo przeciez rodzice nie maja sobie nic do zarzucenia

  8. do szkoda słów , ty lepiej sam się zlikwiduj . Akurat naszą Straż Miejska widać i jakieś pouczenia i mandaty dają. Ostatnio byłem świadkiem jak kazali gościowi posprzątać co naśmiecił , a wcześnie dostał mandat za palenie plastikiem . Więc nie jest z nimi tak źle , ale zawsze mogło by być jeszcze lepiej.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here