Wiemy, ile za budowę sieci wodociągowej i kanalizacji

6
758

Dwie firmy złożyły oferty w ogłoszonym przez burmistrza Lubomierza przetargu na rozbudowę sieci wodociągowej i kanalizacji do granic działek.

 

Lubomierz rozbudowuje się. Na północ od centrum mają powstawać nowe domy. To tam władze Gminy Lubomierz zaplanowały budowę sieci kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa sieci wodociągowej oraz rozbudowa z przebudową sieci kanalizacji sanitarnej i sieci kanalizacji deszczowej wraz z odgałęzieniami od projektowanych sieci do granic działek.” – czytamy w przetargu.

W ramach zadania będzie wykonanie:

  • odcinka sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o długości 193,70 m i odcinka przebudowanej sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej o długości 171,30 m. Do tego wykonanie 12 odgałęzień kanalizacji wyprowadzonych do granic działek.
  • odcinka sieci wodociągowej o długości 202,75 m wraz z wpięciem do sieci, budową zasuwy oraz wykonanie dwóch hydrantów podziemnego i nadziemnych
  • dwóch odcinków sieci kanalizacji deszczowej grawitacyjnej o długości 210,10 m i odcinka przebudowanej sieci kanalizacji deszczowej grawitacyjnej o długości 77,10 m wraz z 12 odgałęzieniami kanalizacji deszczowej grawitacyjnej.

Obszar będący przedmiotem zamówienia znajduje się na działkach położonych nieco na północ od cmentarza, za pobliskim zakładem, przy ulicy Majowej.

Wczoraj miało miejsce otwarcie ofert. Tych w wyznaczonym terminie do lubomierskiego urzędu wpłynęło dwie. Pierwsza od firmy ze Strzegomia na kwotę 870.877,18 zł a druga od firmy z Mirska na kwotę 633.700,20 zł. Teraz obie te oferty zostaną sprawdzone pod katem merytorycznym. Zapewne za kilka dni dowiemy się, jaką decyzję w sprawie budowy sieci wod- kan podejmie burmistrz Pan Marek Chrabąszcz.

6 KOMENTARZE

  1. Jakis absurd!!! Budowana jest siec do domów ktore nie istnieją a co z mieszkancami Pławnej Górnej i Pławnej Dolnej. Ludziom studnie wysychają a Gmina buduje kanalizacje i wodociągi do domów widmo?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here