Dobiega końca pierwszy etap budowy chodnika w Rakowicach Wielkich

8
849

Zapewne w najbliższych dniach wykonawca zgłosi gotowość odbioru prac na drodze powiatowej, tuż przy ZSE-T w Rakowicach Wielkich.

 

W połowie lutego na drodze powiatowej tuż przy Zespole Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich ruszyły prace związane z przebudową przejścia dla pieszych. Inwestycja realizowana jest przez Powiat Lwówecki, którego władze w ubiegłym roku pozyskały dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Były to środki na zadania wymuszające przestrzeganie ograniczeń prędkości w rejonie przejść dla pieszych, poprawiające widoczność pieszego, czy skracające drogę, jaką muszą pokonać piesi.

W ramach inwestycji przy szkole wykonano 160 metrów chodnika wraz z oświetleniem przejścia dla pieszych. Przy okazji pojawił się nowy wjazd na przyszkolny parking.

To jednak nie koniec inwestycji w Rakowicach Wielkich. Jak już wspominaliśmy, zadanie to to dopiero pierwszy z etapów budowy chodników przy drodze powiatowej. Kolejny etap, który powinien rozpocząć się wkrótce to budowa chodnika od szkoły tuż za przejazd kolejowy.

W najbliższych dniach powinna rozpocząć się także kolejna z inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach. Będzie to przebudowa przejścia dla pieszych przy ul. Ofiar Oświęcimskich w gminie Mirsk w ciągu drogi powiatowej nr 2423 D.

8 KOMENTARZE

  1. Bardzo dluga trwala ta budowa, tego asfaltowego chodnika,nastepny etap to budowa chodnika do przyszlego sklepu ktory ma powstac za torami czyli DINO, a co dalej z prawdziwa wsia Rakowice Wielkie ? A ile kosztowala ta zakonczona inwestycja, bo gdzies mi umknelo?

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here