Ponad 500 zawodników i zawodniczek z sześciu powiatów stanęło w dniu dzisiejszym na linii startu odbywających się w Rakowicach Wielkich biegów przełajowych. Zawody mają rangę Mistrzostw Gminy Lwówek Śląski, Mistrzostw Powiatu Lwóweckiego oraz Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej.

W zawodach udział biorą uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich z powiatów lwóweckiego, bolesławieckiego, zgorzeleckiego, lubańskiego, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego. Największą grupę stanowią jednak zawodnicy i zawodniczki z powiatu lwóweckiego.

Zawody odbywały się na tzw. starym boisku w Rakowicach Wielkich.

Głównym organizatorem zawodów jest Powiatowe Zrzeszenie LZS w Lwówku Śląskim, Zespół Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich, Gmina i Miasto Lwówek Śląski, Dolnośląskie Zrzeszenie LZS i Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim. Zawody są dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Lwówku Śląskim z dotacji dla organizacji pozarządowych i Gminę Lwówek Śląski – wyjaśnia Pan Adam Dymitroca nauczyciel ZSE-T w Rakowicach Wielkich i Prezes Powiatowego Zrzeszenia LZS, który dodaje, iż do organizacji dokłada się również Dolnośląski LZS.

Wydarzenie swoją obecnością zaszczycił Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który podkreśla, iż bez zaangażowania Pana Adama impreza nie mogłaby się odbywać. – Bardzo cieszymy się z tego, ze takie imprezy możemy wspierać. Pan Adam Dymitroca powiedział, że jesteśmy jednym z organizatorów. To dużo powiedziane. Organizatorem głównym i najważniejszym jest Adam Dymitroca i żeby nie on, żeby nie jego działania, to nic by z tego nie było. To jest naprawdę pasjonat. To jemu dziękujemy za to, że dzisiaj tę imprezę na ponad 500 dzieciaków, uczniów potrafi zorganizować – mówi Pan Daniel Koko, który prywatnie jest wielkim pasjonatem sportu, w szczególności znanym go z boisk piłki nożnej oraz właśnie biegania.

Pan Daniel Koko w rozmowie z nami przyznaje, iż tego typu zawody są bardzo potrzebne, bo pobudzają w młodych ludziach aktywność sportową.Cieszę się, że nastała teraz taka moda, bo wcześniej też się biegało natomiast nie było to tak medialnie rozpropagowane i nie było to tak widoczne. Teraz to, co się dzieje z biegami, to przerasta moje najśmielsze oczekiwania. Tak jak Pan powiedział, ja jestem sympatykiem wielkim biegania, biegam od najmłodszych lat i to jest ważne, żeby zaszczepić tego ducha sportu właśnie w tym wieku. Jestem przekonany, 70 – 80 % z nich będzie w późniejszych latach biegało czynnie. Jestem przeszczęśliwy z tego powodu, dlatego miedzy innymi tu dziś jestem.

Pan Adam Dymitroca nie ukrywa, iż bardzo go cieszy podejście samorządu i wsparcie takich wydarzeń. – Robimy to dla dzieci. Dla nas to jest bardzo dużo roboty, ale i też bardzo dużo satysfakcji. Największa satysfakcja jest jak impreza wyjdzie i jak dzieci są zadowolone.

Podkreślenia również wymaga zaangażowanie w organizacje nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich, Pani Joanny Łukasik, Pani Marianny Zapart i Pani Weroniki Dymitrocy oraz sporej grupy uczniów rakowickiej szkoły, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć.

Pogoda dopisała. Emocji, jak to zawsze przy tego typu wydarzeniach bywa nie brakowało. Startujących dopingowali koledzy i koleżanki, Wszystkich wspierali nauczyciele, ale najbardziej zacięcie kibicowali rodzice, których również w Rakowicach Wielkich nie zabrakło.

Dekoracji najlepszych zawodników i zawodniczek dokonywali Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki ora Pan Mieczysław Grabowicz, Radny Rady Gminy Lwówek Śląski.

– Najlepsi z tych biegów, już od dzieci z trzeciej klasy awansują na finał dolnośląski, który będzie w Roztoce, w powiecie świdnickim 25 kwietnia br. – tłumaczy Pan Adam Dymitroca, który dodaje, iż start młodszych dzieci, tych już od 5 roku życia odbywa się tutaj dodatkowo i te maluch nie będą jeszcze brały udziału w zawodach wyższej rangi. – Robimy dla wszystkich, żeby ta aktywność była w powiecie lwóweckim – a jest, co widać po dzisiejszej frekwencji, że opiekunowie chcą, że dzieci chcą, a tak naprawdę wszystko zależy od opiekuna, bo dzieci zawsze będą chciały – mówi Pan Adam Dymitroca.

Wyniki zawodów już wkrótce na naszych stronach

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here