Widoki z pogranicza – wystawa fotografii w galerii ulicznej „Pod Czarnym Krukiem”

1
689

Powiat Lwówecki i Miasto Žacléř zapraszają serdecznie do oglądania prac fotograficznych wywieszonych w witrynach restauracji „Pod Czarnym Krukiem” w Lwówku Śląskim. Mimo skomplikowanej sytuacji w sferze dostępności kultury, organizatorzy projektu postanowili wyjść jej naprzeciw – i zorganizować wystawę w „galerii ulicznej” w znanej restauracji „Pod Czarnym Krukiem” w Lwówku Śląskim.

 

To właśnie wielkie witryny okienne restauracji przykuły uwagę i dzięki uprzejmości właściciela lokalu pana Ireneusza Tomaszczyka, udało się umieścić w nich zdjęcia, które powstały w ramach projektu unijnego „Pstryk! Czesko-polska fotografia pogranicza”. Większość prac można zobaczyć z zewnątrz, ale jeśli ktoś zamawia sobie dania na wynos, w międzyczasie może oglądnąć resztę prac.

Mimo, że już od dziś można oglądać wystawę, to w nadchodzący piątek 4 grudnia o godz. 18:00 organizatorzy postanowili oficjalnie otworzyć galerię uliczną, nagrać film z tego wydarzenia i udostępnić go online.

Od 4 grudnia również będzie można dostać darmowy album fotograficzny wydany w ramach projektu, gdzie można zobaczyć większą ilość zdjęć fotografów uczestniczących w tym projekcie.

Jest również niespodzianka! Na pierwszych 50 osób, które między 4 grudnia a świętami oglądną naszą wystawę, czekać będzie kubek gorącego napoju – zimowej herbaty z przyprawami i pomarańczą albo pysznej mlecznej kawy – na wynos oczywiście. Warunkiem otrzymania albumu i gorącego napoju jest podpisanie się na liście zwiedzających galerię (przy barze w środku restauracji).

W ramach projektu „Pstryk! Czesko-polska fotografia pogranicza” planowane są jeszcze 4 wystawy w pozostałych miastach Powiatu Lwóweckiego oraz w czeskim Žacléřu. Jeśli nic się nie na stanie na przeszkodzie to proszę sobie zanotować następujący harmonogram wystaw:

  • 08.01.2021 – 1.02.2021 – Lubomierz (Muzeum Kargula i Pawlaka)
  • 05.02.2021 – 1.03.2021 – Gryfów Śląski (Miejska Biblioteka Publiczna)
  • 05.03.2021 – 31.03.2021 – Wleń (Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki)
  • 02.04.2021 – 30.04.2021 – Žacléř (Muzeum Miejskie)

Projekt „Pstryk! Czesko-polska fotografia pogranicza” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa.

-/ Powiat Lwówecki/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here