Ciągnęli 17-latkę za samochodem, gdy upadła ranną zostawili na drodze

4
4057

Mężczyzna kierując samochodem umożliwił nieletniemu pasażerowi złapanie jadącej na rowerze dziewczyny za rękę, doprowadzając do jej upadku. 17-latka doznała poważnych obrażeń.

 

 

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło 30 sierpnia na drodze relacji Węgliniec – Zielonka.

Jak wynika z ustaleń policjantów z Komisariatu Policji w Pieńsku oraz zgorzeleckiej komendy, 37-letni mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego, kierując pojazdem marki Volkswagen, celowo naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w ten sposób, że podczas wyprzedzania rowerzystki zwolnił, umożliwiając pasażerowi złapanie dziewczyny za rękę i ciągnięcie jej, po czym zaczął przyspieszać doprowadzając do jej przewrócenia. Niestety 17-latka uderzyła głową o jezdnię doznając poważnych obrażeń. Kierujący nie udzielając jej pomocy odjechał z miejsca zdarzenia. – wskazuje kom. Agnieszka Goguł ze zgorzeleckiej policji. 

Przeprowadzone w tej sprawie przez policjantów czynności poskutkowały zebraniem materiału dowodowego, pozwalającego na przedstawienie 37-latkowi zarzutów. Za popełnione czyny może mu grozić do 12 lat pozbawienia wolności.

 

 

Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 37-letniego kierującego izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Pasażer volkswagena, który złapał za rękę rowerzystkę ma 16 lat, dlatego o jego losie zdecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here