Wezwano ich do pożaru. Na miejscu zaskoczenie

4
2780
zdjęcia: Robert Liszka - dziękujemy!

Strażacy ledwie co zakończyli działania przy gaszeniu pożaru sadzy w kominie w jednym z budynków w Pławnej, a już otrzymali kolejne zgłoszenie.

 

 

W środowy wieczór, 20 marca 2024 roku strażacy z OSP KSRG Lubomierz oraz JRG PSP w Lwówku Śląskim zostali zadysponowani do pożaru sadzy w przewodzie kominowym w Pławnej. Zakończone sukcesem działania trwały ponad godzinę. I tuż po ich zakończeniu do dyżurnego wpłynęło kolejne zgłoszenie o pożarze.

Według zgłaszającego do pożaru sadzy doszło w jednym z budynków przy Placu Kościelnym w Lubomierzu. Na miejsce natychmiast udali się lubomierscy druhowie oraz strażacy z JRG PSP w Lwówku Śląskim. Po dojeździe spore zaskoczenie, bo okazało się, iż z komina faktycznie wydobywa się gęsty dym, ale nie doszło tam do pożaru sadzy.

Zgłoszenie zostało zakwalifikowane jako fałszywe w dobrej wierze.

Warto tu wspomnieć, iż w ubiegłym roku strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim oraz jednostek OSP z terenu powiatu lwóweckiego wzywani byli do 188 pożarów i 648 miejscowych zagrożeń. Przy tej ilości zgłoszeń nie zabrakło 25 fałszywych alarmów. Część z tych fałszywych alarmów pochodziła z instalacji wykrywania, a część to zgłoszenia w dobrej wierze. Na szczęście wyjątkowo sporadycznie zdarzają się złośliwe zgłoszenia.

zdjęcia: Robert Liszka – dziękujemy!

4 KOMENTARZE

  1. Tak to jest jak ktoś pod wpływem alkoholu nie ma pojęcia co się dzieje w koło niego albo chce pokazać jaki jest chojrak nic innego jak głupota i tyle

    • Lepiej podjechać i sprawdzić niż później zbiórkę dla pogorzelców ogłaszać…i nie daj Boże kogoś chować….sytuacje są różne….nie każdy jest pijany lub robi sobie heheszki….

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here