W Uboczu powstanie chodnik?

9
1716

Mieszkańcy położonego w gminie Gryfów Śląski sołectwa Ubocze od lat zabiegają o budowę chodnika wzdłuż ruchliwej drogi wojewódzkiej 364. Teraz uczyniony został pierwszy krok, ku spełnieniu próśb mieszkańców.

 

Wczoraj Burmistrz Gryfowa Śląskiego ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej budowy chodnika w ciągu drogi wojewódzkiej nr 364 w miejscowości Ubocze, Gmina Gryfów Śląski. Ta ma być wykonana w dwóch etapach:

  • Etap I – długość odcinka ok. 1,92 km; termin wykonania do 20 sierpnia 2021 r.
  • Etap II – długość odcinka ok. 0,866 km; termin wykonania do 30 listopada 2021 r.

Zgodnie z dołączonymi do przetargu mapami chodnik będzie przebiegać przez całą miejscowość Ubocze.

Władze Gryfowa Śląskiego już wcześniej zabiegały o budowę chodnika w Uboczu, jednak zarządca drogi wybierał do realizacji zadania tych samorządów, które dysponowały już dokumentacją projektową, albo sporym wkładem własnym. Dlatego teraz Pan Burmistrz wraz z radnymi zdecydowali, iż Gmina wykona dokumentację projektową i posiadając już takową będzie zabiegać w DSDiK o wykonanie chodnika w Uboczu.

9 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobra inicjatywa. Tylko warto zwrócić uwagę, że chodnik będzie przebiegał nie przez całą miejscowość, ale tylko w jej części wzdłuż odcinka drogi wojewódzkiej nr 364.

  2. Dobre i to ale dużo osób spaceruje teraz do Proszówki na kapliczkę z czasem na zamek dlatego Szanowni Radni pomyślcie również o chodniku na odcinku od budynków od PGR-u w Gryfowie do chodnika w Proszówce.

  3. Wspaniale brawo, napewno będzie bezpieczniej na tak ruchliwym odcinku. Oby z czasem w środkowym i dolnym Uboczu też powstał chodnik i nowe lampy. Niestety wieczorami strasznie ciemno. I oby boisko i plac zabaw był dostępny dla dzieci i młodzieży. Niestety brakuje w tej Wsi dobrego Sołtysa, ale może następny będzie lepszy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here