Koronawirus powrócił. Mamy nowa zakażenia

14
6262

Wprawdzie przez chwilę mieliśmy nadzieję, iż koronawirus odszedł od nas na dobre. Niestety, mamy kolejne przypadki osób zakażonych z powiatu lwóweckiego. Już nie tylko Mirsk, ale zakażenia odnotowywane są w kolejnych gminach.

 

Mamy 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (129), łódzkiego (40), mazowieckiego (40), wielkopolskiego (27), pomorskiego (19), dolnośląskiego (10), podlaskiego (10), podkarpackiego (8), opolskiego (5), lubelskiego (4), małopolskiego (2), świętokrzyskiego (2), warmińsko-mazurskiego (2) i zachodniopomorskiego (2). Z przykrością informujemy o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 93-K Łańcut, 85-K Legnica, 68-M, 74-M, 73-M Warszawa, 64-M Radom, 89-M, 90-M Starachowice, 91-K Łódź, 73-K, 90-K, 86-K, 71-K Zgierz, 54-K, 88-M Racibórz, 72-K Cieszyn. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące. – poinformowało dziś Ministerstwo Zdrowia, które podało, iż od początku pandemii w kraju odnotowano 32 527 przypadków zakażeń. 1.375 osób zmarło.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie

Z danych Wojewody Dolnośląskiego wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego jest 2867 potwierdzonych przypadków zachorowania na COVID-19. Osób wyleczonych z COVID-19 w województwie dolnośląskim: 2140.

Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:
liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją: 1777,
liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 740,
liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19: 213.

Na dzień dzisiejszy w SP ZOZ w Bolesławcu jest 19 pacjentów, 12 osób dodatnich, 1 osoba na OIT.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie

W powiecie lwóweckim pojawiają się kolejne przypadki zakażeń. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zakażeniu trzech osób z personelu DPS-u w Mirsku – Dwie osoby zamieszkujące gminę Mirsk oraz jedna z gminy Gryfów Ślaski. Dziś pozytywny wynik testu otrzymała osoba zamieszkująca gminę Lwówek Ślaski.

Z najnowszych danych PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż objętych kwarantanną jest 97 osób, poddanych izolacji 5 osób, objętych nadzorem jest 17 i jedna osoba jest hospitalizowana.

Łącznie od początku epidemii zakażonych zostało już 45 mieszkańców powiatu lwóweckiego. Trzy osoby zmarły. Sytuacja w poszczególnych gminach przedstawia się następująco:

 • Gmina Lwówek Śląski: Łącznie zakażonych 20 osób, jedna osoba zmarła, wyleczonych 18 osób, aktywny 1 przypadek
 • Gmina Gryfów Śląski: Łącznie zakażonych 3 osoby, wyzdrowiały 2 osoby, aktywny 1 przypadek
 • Gmina Mirsk: Łącznie zakażonych 7 osób, dwie osoby zmarły, 3 wyzdrowiały, aktywne 2 przypadki
 • Gmina Lubomierz: Łącznie zakażonych 5 osób, wyzdrowiało 5 osób
 • Gmina Wleń: Łącznie zakażonych 10 osób, wyzdrowiało 10 osób.

14 KOMENTARZE

  • Te maseczki mają taki sens, jak klatka na komary z siatki leśnej ogrodzeniowej… No chyba, że chce się u kogoś wywołać grzybicę, to maseczka może pomóc, szczególnie jak jest noszona przez dłuższy czas.

 1. Nie mogę czytać tych głupot. Porównajcie statystyki ile ludzi choruje na grypę a ile na Covid! Wchodzę do sklepu ekspedientki stoją i nie mają maski to dlaczego ja mam nosić? Maski trzeba nosić bo zapasy muszą się sprzedać !!

 2. Osoba z gminy Gryfów sl z tego co wiem nie jest wcale zakażona. Od początku miała wynik wątpliwy i kolejne 2 testy ujemne. Ciekawe kiedy zostanie sprostowana informacji i czy wogóle będzie.? Czy może zaraz będzie cudownym ozdrowieńcem?

 3. Uważam, że NAPIS mówiący o NAKAZIE ZAŁOŻENIA przed wejściem np do… sklepu, supermarketów , banku, szpitala, instytucji panstwowych, miejskich – czy wiejskich sklepach i wiele innych miejsc publicznych było by wytycznym, aby do niego wejść, było by respektowane!
  Co niektórzy mają rację… Młodzi bez maseczek, rękawiczek obsługują nas, a inni tacy… szukają towaru z listy zakupów właśnie … Nie ma jesnego podejścia i nakazu,a szkoda! KARTKA NA DRZWIACH, A JAK SIĘ NIE STOSUJE, TO DO WIDZENIA… Źle mówię? Nie, bo przez taka nie odpowiedzialna osobę, zamkną np mój zakład pracy, nasz sklepik, nasza przychodnie lub wiele innych urzędów i instytucji… NIE MYŚL TYLKO O SOBIE! POMYSŁ O INNYCH!… MASZ RODZINĘ?

 4. Kupująca Dzisiaj w Polo osoba bez maseczki i rękawiczek dotykała na półce każdą sałatę (brała do ręki i obmacywała). A na stoisku mięsnym kobieta aż kładła się na ladę ,bo ona nie widzi co tam jest. Jak ci ludzie zachowują się w sklepie, głupota ludzka nie zna granic. Pięć minut w maseczce i rękawiczkach każdy może wytrzymać. Na to wszystko nie reaguje personel sklepowy.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here